banner731

Bakan Varank duyurdu: İstikrarı yakaladık!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Türkiye’nin teknoloji anlamında da önemli adımlar atacağını bildirdi. Milli teknoloji hamlesi ile Türkiye’nin yönünü belirleyeceğini açıklayan Bakan Varank, “Türkiye için katma değerli üretim ve teknoloji liderliğinde bir rotayı hep beraber takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 09.11.2019, 18:18
Bakan Varank duyurdu: İstikrarı yakaladık!

Türkiye son zamanlarda savunma sanayisinde gerçekleştirdiği milli teknolojik adımlarla dünyada farkını ortaya koymaya başladı. Türkiye’nin teknoloji anlamında nasıl bir yol kattetiğini dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye, küresel ekonomide daha üst basamaklara çıkmayı elbette hak ediyor. Bunu başarabilecek sanayi altyapısına, girişimcilik ruhuna ve insan gücüne sahibiz. Daha güçlü bir Türkiye için katma değerli üretim ve teknoloji liderliğinde bir rotayı hep beraber takip edeceğiz. Bu yolda Milli Teknoloji Hamlesi yönümüzü belirleyecek." dedi.

BAKAN VARANK DUYURDU: KÜRESEL OYUNCU YAPMANIN DERDİNDEYİZ

Ayrıca, "Ülkemizi kritik teknolojilerde ve yüksek katma değerli ürünlerde vazgeçilmez bir küresel oyuncu yapmanın derdindeyiz." Açıklamasını yapan Bakank Varank, "Uluslararası kuruluşlar, ülkemiz hakkındaki büyüme tahminlerini tek tek yukarı yönlü revize ediyor. Dünya Bankasının iş yapma kolaylığı endeksinde üst üste 2 senedir üst sıralara doğru tırmanıyoruz. Ekonomimiz günden güne inşallah sizlerin de yatırım iştahıyla daha da güçlenecek." İfadelerini kullandı.

KURDA İSTİKRARI SAĞLADIK!

Son olarak ise Bakan Varank, "Makroekonomik verilere baktığımızda, faizler ve enflasyon düşüyor, kurda istikrarı yakaladık." dedi.

Yorumlar (0)