Bilirkişi Olanlar Aylık 7 Bin Lira Kazanç Elde Ediyor!

Çalışanlar ve emeklilerin başvurularının Kasım ayı içerisinde alınacağı "bilirkişilik" işiyle ay içerisinde yaklaşık 7 bin lira kazanç elde edebiliyorlar. Peki bilirkişi olmak için başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar.

Bilirkişi Olanlar Aylık 7 Bin Lira Kazanç Elde Ediyor!

Türkiye'de bulunan her vatandaşa ek gelir kazandıracak işler arasında yer alan bilirkişilik sayesinde 7 bin lira kazanç edilmesi mümkün oluyor.

Ancak bu iş için Adalet Bakanlığına başvuru yapmak gerekiyor ve başvurular ise her yılın Kasım ayı içerisinde gerçekleştiriliyor.

30 Kasım son başvuru süresi olarak belirtildi. Başvuru tarihini kaçırmanız durumunda bir yıl beklemeniz talep ediliyor.

Başvurular için T. C. vatandaşı olmak zorunlu ve 25 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Çalışan veya emekli olabilirsiniz.

Diğer yandan bir bilirkişi yıl içerisinde 300 dosya incelemesi yapabiliyor. Dosya başına ödenen ücret ise minimum 300 Türk Lirası olarak belirtiliyor.

Yıl geneline hesaplandığında ise kazanacağınız para 90 bin lira olarak görülüyor. Bunun aya bölünmesiyle 7 bin 500 Türk Lirası gibi bir ücret ortaya çıkmaktadır.

Vergiler çıkınca ele geçirilen para ise 7 bin Türk Lirası ve Türkiye'de iş mahkemelerinde tam olarak 2, 1 milyon dava bulunmaktadır. Ceza mahkemelerinde dava sayısı ise 2 ,5 milyon olarak bilinmektedir.

Daha çok dosya almak isteyenler 100 liraya bile rapor yazıyor...

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE