Bu Bölgelere Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor ! Meteoroloji'den Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının yurt genelinde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi. Ayrıca bazı bölgelerde sağanak yağış meydana geleceği ifade edildi.

GÜNDEM 17.10.2019, 09:44
Bu Bölgelere Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor ! Meteoroloji'den Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında açıklama yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ AÇIKLAMASI 

Yapılan açıklamada ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Diyarbakır ve Muğla'nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun çevrelerinde yer yer pus ve sis beklendiği belirtildi.

HAVA SICAKLIĞI

Yapılan açıklamanın devamında hava sıcaklıklarının yurt genelinde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.

Rüzgarın genellikle güney yönlerden, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)