CHP'den Sivil Toplum Kuruluşlarına Taksim Çağrısı

CHP, sivil toplum kuruluşlarını, 24 Temmuz Pazar günü Taksim Meydanı'nda yapılacak " Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi"ne çağırdı.

CHP'den Sivil Toplum Kuruluşlarına Taksim Çağrısı

CHP, sivil toplum kuruluşlarını, 24 Temmuz Pazar günü Taksim Meydanı'nda gerçekleştirecek "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi"ne çağırdı.

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak başkanlığındaki heyet, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türk Eczacıları Birliği (TEB) ve Türk Tabipleri Birliğini (TTB) ziyaret ederek, mitinge davet etti.

Budak, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da yaşanan kanlı darbe girişiminin, demokrasiyi, özgürlükleri hedef aldığını, toplumun kararlı duruşuyla önlendiğini hatırlattı.

Demokrasi, hukuk ve özgürlüklerin egemen kılınması için 24 Temmuz'da Taksim'de olacaklarını kaydeden Budak, sivil toplum kuruluşlarının, meslek örgütlerinin de Taksim'de bulunmasının, demokrasi için önemli olduğunu vurguladı.

Budak, çok sayıda sivil toplum kuruluşuna da mektup yollayarak, "Taksim'e gelmeleri" çağrısında bulundu.

Kamupersoneli.net |AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 16:49
YORUM EKLE