Erdoğan, Suriye Kürtlerini de PKK/PYD zulmüne terk etmeyeceğiz dedi

Beştepe'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere değindi. Erdoğan, "Suriye Araplarını DEAŞ'ın eline bırakmadığımız gibi Suriye Kürtlerini de PKK/PYD zulmüne terk etmeyeceğiz" dedi.

GÜNDEM 24.12.2018, 16:48
Erdoğan, Suriye Kürtlerini de PKK/PYD zulmüne terk etmeyeceğiz dedi

Erdoğan ayrıca "122 bin ailemize engelli çocuklarımıza evde bakımları için 826 TL yardımda bulunuyoruz" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"İlk defa devlet korumasındaki gençlerimiz öğretmenlik, doktorluk, hemşirelik gibi görevlere atanıyor. Bugünkü atamalarla toplam 5 bin 778 kardeşimiz yeni bir hayata başlamış oluyor. 23 bin bireye yatılı bakım hizmeti sunuluyor. Toplam 143 bin evladımızın devlet korumasında büyümesini eğitimöğretim görmesini sağlıyoruz. 

122 bin ailemize engelli çocuklarımıza evde bakımları için 826 TL yardımda bulunuyoruz. Bu ülkede sahipsiz kalmış her çocuğun annesi de babası da devlettir. Yetime, mazluma sahip çıkmayan devlet bizim gönlümüzde devlet değildir. Geçtiğimiz 16 yılda demokrasi ve ekonomide attığımız her adımın gersinde önce insan felsefesi vardır. Bu sayede bugün ülkemiz dünyanın en gelişmiş sosyal güvenlik şemsiyesine ve hizmetlerine sahip devletlerinden bir tanesi olmuştur.

Bu ülkede tek bir sahipsiz ve muhtaç insanımızı bırakmayana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Yokluk ve yoksulluk içinde kıvranan ülkeler ülkemizin geldiği refah düzeyini kendilerine örnek almışlardır.

Türkiye'nin dünya beşten büyüktür itirazı kendini çaresiz hisseden ülkelere öz güven aşılamıştır. 

Birbirimizle uğraşmayı bırakacağız ve birbirimizi Allah için seveceğiz. Biz sahip olduğumuz nimetlerin kıymetlerini bilemez ve nankörlük edersek akıbetimiz eninde sonunda böyle olur. Birliğimize beraberliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkarsak dünyanın en güçlü ordularını da toplayıp getirseler bizim karşımızda duramaz. İslam dünyasına baktığımızda acıların gerisinde hep kendi yanlışlıkları vardır.

Türkiye bölgesinde ve dünyada hep hakkın ve haklının peşinde giderek başarıya ulaşıyor. 


Suriye'deki Arapların güvenliğini ve huzurluğunu Kürtlerin sorununu kendi sorunumuz olarak görüyoruz. Şu anda biz Suriye'de niye varız. Oradaki Arap kardeşlerimizin Kürt kardeşlerimizin özgürlüğünü teslim etmek için oradayız. 


Suriye Kürtlerini, Suriye Araplarını PKK ve PYD'nin zulmüne ve eline terk etmeyeceğiz. 

Sincar aynı şekilde orası da güvenli hale gelecek orası için de gerekli işlemler yapılıyor. 

Zalimi başarılı kılan kendi gücü değil karşısındakinin zaaflarıdır.

Kendi aramızda birliğimizi beraberliğimizi inşallah güçlü tutacağız ki diğer mazlumlar da bizim arkamızdan gelsin. 

31 Mart yerel seçimlerini bir dönüşüm değişim olması bakımından çok önemsiyorum. Biliyorum ki hep birlikte bu konuda adımlarımızı kararlı atacağız.  

Yorumlar (0)