EYT son dakika gelişmesi: Hastaneler ücretsiz mi olacak?

Emeklilikte yaşa takılanları yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesinde EYT sorunu çözüme kavuşmasa da mağduriyetlerin azalması için harekete geçildi.

GÜNDEM 01.12.2019, 01:37
EYT son dakika gelişmesi: Hastaneler ücretsiz mi olacak?

20 yıldır çözümü beklenen EYT'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'nin açıklamaları sonrasında EYT çözümünü bekleyenlerin hayalleri yerini umutsuzluğa bıraktı.

EYT MAĞDURLARI HASTANELERDE ÜCRETSİZ FAYDALANSIN

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, EYT 'lilerin asıl sorunun yaşa takılma olmadığını ifade ederek, ” Biz bu iş çözülene kadar, EYT'liler haklarına kavuşana kadar mağdur kardeşlerimizin haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız. Verdiğimiz her sözün arkasındayız. Onların bu mağduriyeti çözülene kadar en azından sağlık konusunda mağdur olmamaları gerekli. Hükümetin  EYT mağdurlarını  şehir hastanelerinde ücretsiz olarak tedavi olmaları konusunda yardımcı olmalı” ifadlerini kullandı.

EYT SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

EYT mağdurları sorunların çözümü için yıllardır söz verilidğini ama her seçim dönemi öncesinde verilen sözlerin seçim sonrasında unutulduğunu belirterek seçimlerde yine söz konusu olması durumunda bu açıklamaların muhataplarına hatırlatılacağı bildirildi. EYT sorunun ne zaman çözüleceği konusu da merak konusu oldu.

Yorumlar (0)