Flaş Binali Yıldırım İddiası: Makam Odası İçin Hazırlıklar Başladı

Kabine revizyonu hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Buna göre Binali Yıldırım'ın makam odası için Beştepe'de hazırlıkların başladı ifade edildi.

GÜNDEM 23.09.2019, 07:34
Flaş Binali Yıldırım İddiası: Makam Odası İçin Hazırlıklar Başladı

Eski Başbakan ve AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı geçtiğimiz günlerde iddia edilmişti. Bu konu hakkında yeni bir iddia gündeme geldi ve Binali Yıldırım'ın makam odasının hazırlıklarının başladığı kabinede revizyon yapılmayacağı iddia edildi.

MAKAM ODASI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, İstanbul Büyükşehir seçimini kaybeden Binali Yıldırım'ın, Fuat Oktay'dan sonra 2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak, Beştepe'deki koltuğa oturması bekleniyor. Yıldırım için Cumhurbaşkanlığı sarayında makam odası hazırlıklarına başlandığı da öne sürülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın çevresine dayandırılarak kısa vadede kabine revizyonu beklenmediği de iddia edildi. 

Kabine revizyonu yerine, "Cumhurbaşkanı Yardımcılarına bağlı çalışacak bir Bakanlar Kurulu" modeli üzerinde durulduğu da kaydedildi. Böylece Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Yardımcıları aracılığıyla bakanlıklar arasındaki koordinasyonu daha kapsamlı biçimde sağlayacağı belirtiliyor.

Yorumlar (3)
sevim 4 hafta önce
yakışır olsun tabi
eagle 3 hafta önce
kpss şartı aranacak mı :D