Hak İş: 100 Bin Taşeron İşçinin Sorunu Çözülmeli

Hak İş tarafından taşeron işçiler hakkında çeşitli açıklamalar yapılarak bazı talepler gündeme getirildi. Buna göre Hak İş tarafından yapılan açıklamada 100 bin taşeron işçinin sorununun çözülmesi istendi.

Hak İş: 100 Bin Taşeron İşçinin Sorunu Çözülmeli

100 bin taşeronun kadro sorunu çözülmedi

Kılıçdaroğlu, beraberindeki bazı genel başkan yardımcıları ve milletvekilleriyle Hak-İş Konfederasyonu'nu ziyaret ederek, Genel Başkan Mahmut Arslan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

TÜRKİYE'NİN BU AYIPTAN KURTULMASI GEREKİR

Hala binlerce işçinin taşeron olarak çalıştığını ve bunların tamamen kadroya alınması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bu ayıptan kurtulması gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, "Herkesin işi, aşı, hak arama talepleri teslim edilmelidir." dedi.

KİT'LERDEKİ TAŞERON SORUNU

Taşeron konusunda önemli bir başarı sağladıklarını ve 1 milyona yakın kişinin kadro sorununun çözüldüğünü kaydeden Arslan ancak hala KİT'lerdeki 80-100 bin arasındaki çalışanın kadro sorununun çözülmediğini bildirdi.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Mahmut Arslan, Ekonomik ve Sosyal Konsey'in bir an evvel toplanarak, ekonomideki durumun konuşulması gerekliliğine vurgu yaparak, işverenlere de bir çağrıda bulundu.

Arslan, "AK Parti iktidarı döneminde bugüne kadar gerçekten işverenlerimiz için çok sayıda düzenleme yapıldı. Teşvikler verildi, kaynaklar verildi, son krizi de bahane ederek, işverenlerin konkordato ilan ederek, işçilerin taleplerinden, işçilerin istihdamlarından kurtulma noktasında ciddi şikayetler geliyor. Samimi, iyi niyetli, gerçekten istihdamı koruyan, konkordato ilan etmek zorunda kalan, ödemelerini yapamayan işverenler için bir şey söylemiyorum.

CİDDİ YARALAR AÇILMASINA SEBEBİYET VERİR

Devletimiz bunlara katkı sağlasın ama bunları istismar eden çok sayıda firmanın konkordato ilan ederek, hem işçilerin taleplerinden hem işçilerden kurtulmak hem de ücretlerini yeniden masaya yatırmak gibi beklentiler içinde olanlar var, bunlardan vazgeçilsin. Bunlar Türkiye'nin geleceğinde ciddi yaralar açılmasına sebebiyet verirler. Bu dönemlerde işverenlerin daha sağduyulu davranmaları gerekiyor, çalışanları ekmeğinden, aşından etmek gibi bir yaklaşımı asla kabul etmiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi
Sevgi - 7 ay Önce

Typ kadro verilsin

Emel Sayan
Emel Sayan - 7 ay Önce

4 Aralık mağdurları jokerler işsiz kaldık.

Orman işçi
Orman işçi - 7 ay Önce

Mevsimlik orman işçilerinede kadro isteriz

Mühübe
Mühübe - 7 ay Önce

Okulda calışiyorum bize ne olacak

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Okulda çalışanların durumu ne olacak

misafir
misafir - 7 ay Önce

yine ne varsa chp de var bence

Murat
Murat - 7 ay Önce

182 hastane randevu çalışanlarına kadro yokmu

Aşçı 49
Aşçı 49 - 7 ay Önce

Hastahanede çalışan taşeron yemekhane elamanı kadroları nerede bizlerde kadro istiyoruz bizimde hakkımız vardır