Hırsızlık ihbarına giden polis hırsızlık yaptı- Mahkeme kararını açıkladı

Fatih'de bulunan bir dözviz bürosundan hırsızlık ihbarı yapıldı. İhbar yapılan yere giden polis ekiplerinden bir polis memuru, döviz bürosunun çekmecesinin içerisinden gizlice 5 bin dolar ve 5 bin lira parayı aldı. Olayın ortaya çıkmasıyla polis memeuru suçunu itiraf ederek parayı iade etti.. Bugün o hırsızlık yapan polis hakkında verilen mahkeme kararı bugün belli oldu.

Hırsızlık ihbarına giden polis hırsızlık yaptı- Mahkeme kararını açıkladı

Fatih'te bir döviz bürosuna giren hırsızlar 2 milyon 100 bin lira değerinde para ve 1 kilo altına çalarak kayıplara karıştı. Olay yerinde inceleme yapmak için gelen polis memuru T.S., çekmecede gördüğü 5 bin dolar ve 5 bin TL'yi aldı. Olay ortaya çıkınca polis memuru parayı iade etti. Savcılık, T.S. hakkında dava açtı. Yargılamada mahkeme, polis memuru T.S.'yi 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Hırsızlık ihbarına giden ve hırsızlık yapan polis memuru, 5 yıl kasıtlı suç işlemediği takdirde, hiç suç işlememiş gibi sicili bozulmayacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE