İstanbul'da Deprem Sonrasında Yaşananlar: Hızla Tahliye ve Telefonlar Ulaşılamaz Hale Geldi

İstanbul'da saat 14.00'da 5,8 şiddetinde deprem meydana geldi. Daha sonra ise depremin şiddeti 6 olarak değiştirildi. Depremin hemen ardından cep telefon hatları ulaşılamaz hale geldi.

GÜNDEM 26.09.2019, 14:20 26.09.2019, 14:30
İstanbul'da Deprem Sonrasında Yaşananlar: Hızla Tahliye ve Telefonlar Ulaşılamaz Hale Geldi

İstanbul'da sabah saatlerinde bir deprem meydana gelmiş ve şiddeti 3,6 olarak açıklanmıştı. 

Bunun ardından bir deprem daha meydana geldi. Bu deprem de saat 12:00 civarında 3,0 şiddetinde meydana geldi. 

DEPREM SONRASINDA YAŞANANLAR

İstanbul'da bugün üçüncü bir deprem daha oldu. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi depremin büyüklüğünü 5.9, AFAD ise 5.8 olarak açıkladı. Kandilli Rasathanesi önce depremin büyüklüğünü 5.7 olarak sonra ise 6 olarak açıkladı.

Deprem sonrasında vatandaşların yakınlarına ulaşmak için yoğun arama yapması üzerine telekomünikasyon ağında yoğunluk meydana geldi ve ulaşılamaz hale geldi.

Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı. Okullar, hastaneler ve AVM'ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul'da vatandaşlar birbirine ulaşamadı. Büyük paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor.

CAMİ MİNARESİ YIKILDI - AMBULANSLAR SEVK EDİLDİ

İstanbul’daki 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından Avcılar’dan çok çarpıcı bir görüntü geldi. Avcılar Metrobüs durağının oradaki caminin minaresi yıkıldı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Yorumlar (0)