İstanbul Valisi Vasip Şahin'den Ekmek Zamlarına Yönelik Son Dakika Açıklaması!

İstanbul Valisi Vasip Şahin'den yeni bir açıklama geldi. İstanbul'da ekmek fiyatlarıyla alakalı olarak yaşanan tartışmalara son noktayı Vali Şahin koydu. İşte ekmek fiyatlarıyla alakalı olarak son durum... Tüm detaylar sitemizde

GÜNDEM 03.10.2018, 15:33 Kerim Solak
İstanbul Valisi Vasip Şahin'den Ekmek Zamlarına Yönelik Son Dakika Açıklaması!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul'da 200 gr. ekmek 1 lira, 250 gr. ekmek 1,25 liradan satılacak." dedi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, halk ekmeğin fiyatının 75 kuruştan satılmaya devam edeceğini söyledi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

200 gram ekmek 1 lira, 250 gram ekmek 1.25 TL olmaya devam edecek. Büyükşehir İlçe Belediyesi zabıtalarınca denetlemeler olacak. Fahiş fiyat uygulayanlarla ilgili yasal düzenlemeler uygulanacak.

Sayın Belediye Başkanımız da açıklama yapacak. Özellikle şuna dikkat etmeniz lazım. Bir tarafta kamunun imkanları bir tarafta özel sektör. Ben tekrar ifade ediyorum: İstanbul'da 2016'dan bu yana değişen bir fiyat yok. Ekmek kilo olarak 5 TL. Bundan sonra da böyle devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da şunları söyledi:

Aslında temel hedef Halk Ekmek'te fiyatlarda dengelenmeyi sağlamaktır. Halk Ekmek piyasada, İstanbul genelinde üretilen ekmeğin yüzde 5-10 arasında üretimi olduğu biliniyor. Günlük üretimimiz 1 milyon 200 bin TL'ye çıkabiliyor, talep geldikçe 2 milyon TL'ye çıkıyor. 1 ekmeğin fiyatı 75 kuruş. Esnafla kıyaslayınca kilogram fiyatını 3.5 TL'ye satarken, esnafımız 5 TL'ye satıyor.

Bir gerçek var ki biz kamu hizmeti görüyoruz. Esnafımızda bizde olmayan maliyetler olabilir. Biz doğrudan satış yapıyoruz. Bizim maliyetlerimiz bu noktada aşağıda kalabilir.

Halk ekmeğin fiyatı 75 kuruş.

Detaylar Geliyor..

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)