İstanbul ve Çevresi İçin Meteoroloji'den Flaş Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Temmuz Çarşamba gününe ilişkin İstanbul ve çevresi için önemli uyarılar yapıldı. Yapılan açıklamaya göre sağanak yağış uyarısı yapıldı ve yağış ile rüzgara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

GÜNDEM 24.07.2019, 08:12
İstanbul ve Çevresi İçin Meteoroloji'den Flaş Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve İstanbul ile çevresi için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından öğle saatlerine dikkat çekildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada yağışların Kırklareli, Tekirdağ'ın doğu ilçeleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği vurgulandı.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edilen açıklamada rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak eseceği ifade edildi.

Yorumlar (0)