Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?

Kurban Bayramı bu hafta sonu başlıyor. 11 Ağustos 2019 ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak. Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar tarafından toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı araştırılıyor. Toplu taşıma

GÜNDEM 06.08.2019, 15:23
Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak Mı?

Her yıl bayramlarda olduğu gibi vatandaşların hizmetine sunulan toplu taşımanın Kurban Bayramında da ücretsiz olup olmayacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Vatandaşlar Kurban Bayramı yaklaşırken kendi illerinde toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını araştırıyorlar. 

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK MI?

Bilindiği gibi Meclis kararı ile Türkiye genelinde toplu taşıma ücretsiz olmuştu. Peki Kurban Bayramında toplu taşıma ücretsiz olacak mı?

Bayram zamanları başta karayolları olmak üzere tüm taşıma araçlarında bir yoğunluk görülmekte olup özellikle hem şehir içi hem de şehir dışı trafik oldukça yoğun olmaktadır. Bu yoğunluğun yaşanmaması için ücretsiz toplu taşıma kararı alınıyor. Bu karar Meclis tarafından alınıyor. 

Bunun yanı sıra İstanbul’da 15 Temmuz köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi sık kullanılan geçiş noktalarında da ücretsiz geçişin olup olmadığı konusu birçok vatandaşın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu bağlamda Kurban Bayramında İstanbul'da yol ve köprülerin ücretsiz olup olmadığı hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak alınan Meclis kararına göre 11 Ağustos 2019 ile 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında toplu taşıma ücretsiz olacak.

Ancak diğer iller için toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Açıklamalar yapıldığında ziyaretçilerimizi sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (0)