Meteoroloji Açıkladı ! Bazı İllere Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı illere sağanak yağış geldiği ifade edildi.

GÜNDEM 16.10.2019, 08:33
Meteoroloji Açıkladı ! Bazı İllere Sağanak Yağış Geliyor

SAĞANAK GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bir açıklama yapılarak ülkemizin güney iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Muğla, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacğaı ifade edildi.

Ayrıca yapılan açılamada diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

2 İLA 4 DERECE HAVA SICAKLIĞI AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamadahava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edildi.

Ayrıca rüzgarın genellikle güney yönlerden, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)