Rus Elçi Karlov'u Vuran Suikastçı Neden Sağ Yakalanmadı?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen suikastçinin neden sağ yakalanmadığı merak ediliyordu. O soru cevabını buldu. İşte detaylar...

GÜNDEM 20.12.2016, 14:50 20.12.2016, 15:01
Rus Elçi Karlov'u Vuran Suikastçı Neden Sağ Yakalanmadı?
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı saldırı düzenlenmesi dünya gündeminde şok etkisi yarattı. Suikastçi polis, yaralı halde yerde yatan Büyükelçi'nin hızla hastaneye yetiştirilmesi için etkisiz hale getirildi. 

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen, operasyon sonucunda hayatını kaybeden polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın neden sağ olarak ele geçirilmediği sorusu cevabını buldu. 

Suikastçi polisin neden öldürüldüğü konusunda, sosyal medyada saldırganın sağ olarak ele geçirilmesinin bağlantılarını ortaya çıkaracak olması nedeniyle öldürüldüğü iddia edildi. Güvenlik uzmanları konuyla ilgili açıklama yaptı.

Güvenlik uzmanı, "Yaralı olan Karlov'u bir an önce hastaneye yetiştirmek için hızlı hareket edildi. Saldırganı vurmaktan başka bir çare yoktu. Eğer saldırganın kurşunlarının bitmesi beklense ve saldırganı ikna çabaları başlasaydı Karlov orada ölüme terk edilecekti. Bir tercih yapıldı ve yapılması gereken buydu" dedi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)