Türk Hava Yolları (THY) Kabin Memurları Yabancı Dil Sınavında Başarısız Oldu

Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görev yapan kabin memurlarından bazıları Yabancı Dil sınavında başarısız oldu. Yabancı dil sınavında başarısız olan kabin memurlarına...

GÜNDEM 06.12.2016, 13:50 06.12.2016, 14:00
Türk Hava Yolları (THY) Kabin Memurları Yabancı Dil Sınavında Başarısız Oldu
Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görev yapan kabin memurları, İngilizceleri yetersiz olduğu gerekçesiyle Yabancı Dil sınavına tabi tutuldular. Yabancı dil sınavında başarısız olan kabin memurları üretsiz izne çıkarıldı.

Yabancı dil sınavında başarısız olan kabin memurları için Hava-İş Sendikası, özel hoca tuttu. Kabin memurlarına ücretsiz olarak verilen İngilizce eğitimine şu ana kadar 40 kabin memuru katıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Hava- İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal: "Dil sınavında başarısız olan tüm üyelerimize bu desteği vermeye devam edeceğiz. Üyelerimiz için Türkiye’de İngilizce eğitiminde uzman en iyi hocalardan birini üyelerimize eğitim vermesi için tuttuk. İsteyen tüm üyelerimiz bu eğitimlere ücretsiz olarak katılabilir" dedi.

Türk Hava Yolları bünyesinde görevli kabin memurlarından, yabancı dil sınavından geçemeyenlerin sayısı 84 oldu. Dil sınavından geçemeyen kabin memurlarına ise ücretsiz izin verildi. Kabin memurları eğitimlerini yeniledikten sonra THY tarafından ikinci bir yabancı dil sınavı yapılacak. Bu sınavda da başarısız olan kabin memurları işten çıkarılacak.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)