Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) TYP Kapsamında 35 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Toplum Yararıma Programlar (TYP) kapsamında personel alımı yapılacağı ifade edildi ve 35 personeli görevlendirileceği ifade edildi. Peki TYP personel alımında başvuru şartları neler? Adaylar başvuru yaparken hangi şartlara haiz olmak zorunda? İşte merak edilen tüm detaylar.

İşçi Alım İlanları 02.11.2018, 09:55 17.01.2019, 23:54 Kerim Solak
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) TYP Kapsamında 35 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından yayımlanan yeni bir ilanın detaylarına göre Toplum Yararıma Programlar (TYP) kapsamında 35 personel alımı yapılacak.

Söz konusu Toplum Yararıma Programlar (TYP) kapsamında yayımlanan ilana yönelik olarak merak edilen detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

İlana başvurular ise İŞKUR müdürlüklerinden veya online olarak İSKUR web adresi üzerinden yapılabilecek.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu ilanın TYP numarası "264842" olarak açıklandı.

Başvuru yapacakların 177 gün çalışacağı bildirildi.

Göreve başlama tarihi 12 Kasım 2018 olarak açıklandı ve görevin sona ereceği tarih ise 8 Mayıs 2019 olarak ifade edildi.

Günlük çalışma saati 9 olarak ifade edildi.

Alınacak olan personellerin "çevre temizliği" görevlisi olarak istihdam edileceği duyuruldu ve personel alımlarının ""Bitlis" iliinde yapılacağı ifade edildi ve "GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ" bünyesine alınacağı açıklandı.

BAŞVURU TARİHLERİ

Serik Belediye Başkanlığınca yayımlanan ilana başvurular 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle (bugün) başladı ve 5 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

BAŞVURU DETAYLARI

TYP kapsamında personel alımı için başvuru yapacak olan vatandaşların bazı şartları taşımaları gerekmektedir.

Bu bağlamda vatandaşların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra vatandaşların 18 yaşı doldurmuş veya daha büyük olmaları gerekirken emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmamaları, öğrenci olmamaları gerekmektedir.

Ayrıca açıköğretim öğrencisi olan vatandaşların başvuru yapabilecekleri de belirtildi.

Yorumlar (0)