KPSS şartsız 553 danışma ve büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayınlandı

İŞKUR tarafından açık iş ilanları kategorisinde yayınlanan personel alım ilanlarına göre başta İstanbul, İzmir olmak üzere birçok ilde toplamda 553 danışma memuru ve büro memuru alımı yapılacak. Danışma ve büro memuru alımı genel başvuru şartlarına göre en az ilköğretim ve ortaöğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. Başvurular İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden yada İŞKUR şubelerinden yapılmaktadır. İlan başvuru sayfasına ait link bu haber içeriğinde verilmiştir.

İşçi Alım İlanları 05.09.2019, 11:55 05.09.2019, 11:57
KPSS şartsız 553 danışma ve büro memuru alımı için yeni iş ilanları yayınlandı

İŞKUR açık iş ilanlarına göre Türkiye genelinde toplamda 38 danışma memuru ve 515 büro memuru alımı olmak üzere toplamda 553 memur-personl alımı yapılacağı bildirildi. Başvuruda bulunmak isteyen adayların her bir iş ilanında farklı olmak üzere en az ilköğretim ve ortaöğretim (lise ve dengi okullar) mezunu olmaları gereklidir. Danışma ve büro memuru alımları başta İstanbul, İzmir olmak üzere birçok ilde olmaktadır.  

Genel başvuru ilanları arasında, her bir ilan içeriğinde farklı olmak üzere; İlana başvuru yapacak adayların, talep edilen bazı şartlara haiz olmaları gerekiyor. İşte detaylar:

BAŞVURU ŞARTLARI

1 - İletişim becerisi yüksek,

2 - Aktif Dinamik

3 - Tercihen genç emekli (50 yaşını geçmemiş)

4 - Disiplinli bir yapıda bulunanlar, gibi şartlar bulunmaktadır.

5 - En az ilköğretim mezunu olmak

6 - T.C vatandaşı olmak,

7 - Yüz kızartıcı suçu ve 6 ayı geçen adli cezası bulunmamak (hükümlü alımı yapılan ilanlar hariç)

8 - İşini engelleyebilecek her hangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

9 - İŞKUR'a kayıtlı olmak,

10- Office temel bilgilere sahip olmak ve office sarf malzemeleri kullanabilmek, 

Aşağıda İŞKUR tarafından yayınlanan danışma memuru arayan özel kurumların iş ilanları bulunmaktadır. Başvuruda bulunmak ve başvuru şartlarını öğrenmek için belirtilen linki tıklamanız yeterlidir.

Başvuruda bulunmak için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

İŞKUR'da yayınlanan tüm ilanları görüntülemek için BURAYI TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanlarını Görüntülemek İçin BURAYI TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular en yakın İŞKUR İl/ilçe şube müdürlüklerinden şahsen ya da aşağıda verilen link üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

Çalışma Şartları: Tam zamanlı (bazı ilanlarda vardiyalı olarak belirtilmiştir)

Büro memuru Alımı ilanlarını görüntülemek için belirtilen link alanını tıklayınız

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=2267

PEKİ İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Yorumlar (5)
Murat 2 hafta önce
Allah korkusu yokmu sizde.böyle işçi alımı yapacağına hiç yapma daha iyi. İl geneli ilçe geneli.hep ayni il ve ilçe ye işçi alımı yapılıyor. Yazık degilmi bu kadar insana. İkametgah şartı denen rezaleti kaldırın hepimiz baş vuralim. Millet işsizlik den yokluktan çaresizlik den birbirini yiyor. Hani nerde kaldı devletin kanunen ve yasal olarak %5 eski hükümlü kontenjanı ve hiç bir şart olmaksızın mecburi işçi alımı. Yazık yazık bu şekilde yaparak işsizliği önlemeye mezsiniz.
.. 2 hafta önce
Bu ilan özel sektör için mi ? Kamu için mi ?
Xxx 2 hafta önce
Sivasa neden yok yaa
Murat 2 hafta önce
Ya hepsi hikaye okuyo iş ilanı veripte halka eziyet ediyorlar ne işi yok öyle bir sey hem emin olun başvuru yaptırpda cıkmadı diyerek atlatcaklar alıcıları zaten iş başı yapmış oluyo ilan hikaye
Vural deniz 2 hafta önce
Bu haber sitesi kadar yalancı sahtekar karaktersiz yok. Böyle bir ilan yok arkadaşlar boşuna ümitlenmeyin