28 Ağustos 2020 Cuma 07:20
İŞKUR ile Kamu hastanesine 20 güvenlik ve 58 hasta ve yaşlı bakım elemanı alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan bir iş ilanını duyurdu. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Adnan Menderes Üniversitesine bağlı hastaneye 28 güvenlik görevlisi ve 58 adet hasta ve yaşlı bakım elamanı alınacak.

Hastane bünyesinde toplamda 78 adet personel alınacak olup her iki meslek gurubuna en az lise mezunu (ortaöğretim) adaylar başvuru yapabileceklerdir. Başvuru esnasında adaylardan KPSS şartı istenmemektedir. Başvuru şartları, başvuru şekli ve diğer ilan detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adnan Menderes Üniversitesi hastanesi personel alımı başvuruları 28 Ağustos ile 01 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Personel alımı iş başvuru kayıtları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılmaktadır. Bunun için adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Başvurular ALO 170 veya internet (www.iskur.gov.tr) ortamında yapılacaktır. Hemen İŞKUR e-şube üzerinden bu ilana kaydınızı yaptırabilmeniz için aşağıda linkler verilmiştir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN

Üniversitemiz Hastanesinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 15 Adet Erkek ve 5 Adet Kadın "Güvenlik Görevlisi" mesleğinde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

1- En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

2- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

3- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14. Maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak, Özel Güvenlik Kimlik (silahlı ya da silahsız) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)

4- Kadın adaylarda en az 1.65 cm boyunda olmak. Erkek adaylarda en az 1.75 cm boyunda olmak. (Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10'dan fazla, 10'dan az olmamak ve Aile Hekimi ile belgelendirilmelidir.)

5- İç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI ALIMI

Üniversitemiz Hastanesinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) aracılığıyla Hasta Bakımı ve Temizliğinde çalıştırılmak üzere 30 adet Kadın ve 28 adet Erkek " Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı" mesleğinde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

1- Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanının Engelli Bakımı, Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı Dallarından ya da Sağlık Hizmetleri Alanının Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak.

2- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak.

3- İç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

GENEL ŞARTLAR

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye' de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri Saklı Kalmak kaydıyla TÜRK vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını doldurmuş olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4- Anayasal Düzen ve bu düzenin işleyişine, Özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamak.

5- Askerlik ile ilişiği olmamak. ( yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak )

6- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

8- Alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün ( 2 ay ) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

9- Başvuran adaylar işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

10- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

11-İlanın yayımlandığı tarih itibariyle Aydın İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak ve belgelendirmek.

KURA İŞLEMİ

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR ) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan başvuru sahipleri arasından, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Üniversitemizin internet sitesinde ilan edilecek olup ( www.adu.edu.tr ), bu siteden yapılan duyurular tebligat kabul edilecek ve adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Kura çekimi işlemi Noter Huzurunda 09.09.2020 günü saat: 10.00'da ADÜ TV üzerinden canlı yayınlanacaktır.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonucu belirlenen adayların hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Üniversitemizin internet sitesinde ilan edilecek olup, (www.adu.edu.tr) adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet sitesinden takip etmeleri gerekmektedir.

ATAMA İŞLEMLERİ

Adayların ilan edilen belgeleri Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başmüdürlüğü’ne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Atanmaya hak kazananlardan eksik belge veren veya belgelerini süresi içerisinde teslim etmeyenler ile göreve başlamayanların yerine, yedek listeden atama yapılacaktır.

Atama için öngörülen şartlara sahip olmayanların, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanların, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak, atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Sehven yapılmış olsa bile iptal edilecektir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞVURUSU 

Kadın adaylar buraya tıklayınız

Erkek adaylar buraya tıklayınız

HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI İŞ BAŞVURUSU

Kadın adaylar buraya tıklayınız

Erkek adaylar buraya tıklayınız

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.