3 Kuruma KPSS'li ve KPSS Şartsız 120 Memur Alımı Yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da aralarında bulunduğu 3 kuruma, KPSS'li ve KPSS şartsız 120 memur alımı yapılıyor. İşte detaylar...

3 Kuruma KPSS'li ve KPSS Şartsız 120 Memur Alımı Yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde personel alım ilanı yayımladı.

Yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylardan bazı genel ve özel şartlara haiz olmaları isteniyor.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Kurumların personel alım ilanlarına; T.C. vatandaşı olan, kamu haklarından mahrum olmayan, erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, muaf ya da tecilli olan, 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşıyan, sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olan, taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmayan, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmayan adaylar başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:09
YORUM EKLE