60 KPSS Puanıyla Yeni Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

60 KPSS puanıyla yayımlanan kamu personeli alım ilanları. Yeni haftanın ilk gününde yayımlanan kamu personeli alım ilanları arasında 60 KPSS şartı ile DPB'de yayımlanan ilana dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

60 KPSS Puanıyla Yeni Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığı'nda 60 KPSS puan şartı ile yeni kamu personeli alım ilanı yayımlandı. 

Çekmeköy Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere yayımlanan memur alım ilanında yer alan detayları Kamupersoneli.net olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

DPB'de Çekmeköy Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre alımlar tek bir kadrodan yapılacak. Zabıta Memuru pozisyonuna yapılacak personel alımlarında 15 personel istihdamı sağlanacak. İlanda lise ve önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar var. 

İşte eğitim şartı ve kadro detayları;

Önlisans Mezunu Zabıta Alımı; Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi, Harita, Harita Kadastro/Harita ve Kadastro, Harita Teknikerliği ön lisans programından mezun olmak. Bu şartlar altında 5 kişi alınacak. 

Önlisans Mezunu Zabıta Alımı: Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak. Bu şartlar altında da 5 Zabıta Memuru alımı yapılacak. 

Lise Mezunu Zabıta Alımı: Ortaöğretim kurumlarının mesleki veya teknik bölümlerinden mezun olmak. Bu şartları sağlayan adaylar arasından 5 Zabıta Memuru istihdam edilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çekmeköy Belediye Başkanlığı 15 Zabıta Memuru alım ilanı için ilan edilen genel ve özel başvuru koşulları

Genel Şartlar

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Şartlar

İlan edilen Zabıta Memuru kadroları için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Sağlık Şartları

Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu alım ilanı için belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 03.12.2018 gününden 07.12.2018 günü mesai bitimine kadar Çekmeköy Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapacaklar. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilan
Dilan - 8 ay Önce

Istanbulda oturanlarmi başvuru yapicak mesala ben konyaliyim nasıl başvuru yapicam yardımcı olurmusunuz

Hülya
Hülya - 8 ay Önce

56 puanla alırmısınız