En Az Lise Mezunu ve 55 KPSS İle Devlet Memuru Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları kadrolarında eksik bulunan birimlerine kamu personeli alımı yapıyorlar. Yapılan alımlarda çeşitli pozisyonlarda personel alımı oluyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza en az lise mezunu ve 55 KPSS şartıyla yayımlanan devlet memuru alım ilanını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 29.08.2018, 20:47 30.01.2019, 21:51
En Az Lise Mezunu ve 55 KPSS İle Devlet Memuru Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları çeşitli platformlar aracılığıyla yayımladıkları ilanlarda farklı pozisyonlarda personel alımları yapıyorlar.

Bu kapsamda personel alımı yapacağını duyuran kurumlardan biriside Afyonkarahisar Çobanlar Belediye Başkanlığı. Peki Çobanlar Belediyesi hangi kadrolardan kaç personel alımı yapacak? Bilinmesi gereken tüm ayrıntılar şu şekilde,

KADRO DETAYLARI

Söz konusu devlet memuru alım ilanında 8 farklı pozisyondan 21 personel alımı yapılacağı bildirildi. Lise, önlisasn ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri bu alım ilanları için talep edilen KPSS puan şartı ise 55. Ancak ilan metninde yer alan Mühendis kadrosu için KPSS şartı 60 olarak belirlenmiş. 

İlanda alım yapılacağı ilan edilen kadrolar şu şekilde, Muhasebeci, Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Tahsildar, İtfaiye, Zabıta, Memur ve Mühendis. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu devlet memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylardan Çobanlar Belediye Başkanlığı bazı başvuru koşullarına haiz olmalarını istiyor. Alım yapılacağı açıklanan pozisyonların tamamı için belirlenen genel başvuru koşulları ile kadrolara yönelik belirlenen özel başvuru koşullarının adaylar tarafından sağlanması isteniyor. 

Kurum yayımladığı açıklamasında ayrıca ilan metninde yer alan başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuru yapsalar bile başvurularının geçersiz olacağı ilan edildi. İşte ilan metninde yer alan başvuru koşulları. 

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. daylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Yorumlar (0)