Maliye Bakanlığı 35 Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Maliye Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında 35 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu ilana başvurular bugün sona eriyor. Detaylar haberimizde..

Maliye Bakanlığı 35 Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında 35 avukat alımı yapılacağı ifade edildi.

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular bugün sona eriyor. Bu bağlamda ilan hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

BAŞVURU DETAYLARI

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 19 Haziran 2018 tarihinde başlamıştı. Adaylar başvurularını 28 Haziran 2018 tarihine kadar yağabileceklerdi. Başvurular bugün başvurular sona eriyor. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak? İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını “Online Sınav Sistemi” ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmak sureti ile gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların aşağıdaki şartlara haiz olmadıkları anlaşıldığında başvurular geçersiz sayılacaktır. Maliye Bakanlığı tarafından adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Adayların aşağıdaki şartlara haiz olmaları gerekmektedir:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, 

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olmak, 

- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, 

- 01.01.2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), 

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, 

- ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3 türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, 

- Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 13 ay Önce

Van ikm alim listesi neden yayinlanmadi bioginiz varmi