Sağlık Bakanlığı 29 Bin 600 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Neler? Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı Mı?

Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 kamu personeli alımı konusunda atama bekleyen pek çok aday başvuru şartları ve başvuru tarihlerini merak ediyor. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları açıklandı mı? İşte ayrıntılar.

Sağlık Bakanlığı 29 Bin 600 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Neler? Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı Mı?

Sağlık Bakanlığından atama bekleyen adaylar kadro talebinde bulunmuştu.

Sağlık Bakanlığına personel alımı hakkında Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama gelmişti.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 29 bin 600 kamu personeli alımı hakkında yaptığı açıklamasında ise;

"Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak.

Sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor.

İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak." ifadelerinde bulundu.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA KPSS ŞARTI VAR MI?

Pek çok aday Sağlık Bakanlığına personel alımının KPSS ile mi, yoksa mülakatla mı yapılacağını merak ederken bu konuda Sağlık Personelleri Platformu üzerinden Ali Aras Altıntaş'tan açıklama geldi. Altıntaş'ın paylaşımlarına göre;

Sağlık Bakanlığına 29 bin 600 kamu personeli alımı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan esasına göre yapılacak ve mülakat olmayacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI 29 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından sonra 29 bin 600 kamu personeli alınacak kadrolar merak ediliyordu.

Söz konusu 29 bin 600 personel alınacak kadrolar şöyle;

Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi , Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik), Biyomedikal Mühendisleri, Diyaliz Teknikeri, Anestezi, Sosyal Hizmet Uzmanları

Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane teknikeri, Ameliyathane Hizmetleri, Odyometri , Acil Tıp Teknisyenliği, Eczane hizmetleri, Sağlık yönetimi, Diş protez teknikeri

Hemşire yardımcısı,  Radyoterapi teknikeri, Çocuk gelişimi, Fizik Tedavi teknikeri, Adli Tıp Teknikeri, Odyolog, Ferfüzyonist, İş ve Uğraşı Terapisti, Diyetisyen, Fizyoterapist VE Dil ve Konuşma Terapisti

Yorumlar (0)