2019 Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı KPSS, Mezuniyet ve Yaş Şartı Kaç? PÖH Alım Başvurusu Ne Zaman?

2019 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Özel Harekat (PÖH) alımı başvurusu ne zaman sorusuna yanıt aranıyor... Peki PÖH alımı KPSS, mezuniyet ve yaş şartı kaç? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu binlerce genç tarafından merak edilen Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı kapsamında detayları açıklamış ve müjdeyi vermişti. Bakan Soylu açıklamasında; "Özel harekat olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem polislik sınavlarına girsinler" demişti ve ayrıntıları duyurmuştu... İşte tüm detaylar...

Kamu Personelleri 05.06.2019, 15:27 05.06.2019, 20:12
2019 Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı KPSS, Mezuniyet ve Yaş Şartı Kaç? PÖH Alım Başvurusu Ne Zaman?

Her Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis alımı sürecinde merak edilen Polis Özel Harekat (PÖH) alımı açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.

Bilindiği gibi binlerce genç gerek sosyal medya üzerinden 2019 yılı Polis Özel Harekat (PÖH) alımı müjdesi bekliyordu. 2019 yılı PÖH alım süreci hakkında detayları Bakan Soylu duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Polis Özel Harekat (PÖH) alımı hakkında sorulan soruları yanıtlayan Bakan Soylu aynı zamanda 8 Bin bekçi alımı ve polis alımına yapılan başvuru sayısını paylaşarak; toplamda 18 bin polis ve bekçi alımı alımı kapsamında 580 bin kişinin başvuru yaptığını ifade etti.

2019 POLİS ÖZEL HAREKAT (PÖH) ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadın özel harekat alımı hakkında hazırlık aşamasını açıkladı ve;

''Bizim özel harekatta şu an 25 bin polisimiz var. Bizim için şu an yeterli bi sayı. Daha ziyade burada içeriden sınavla özel harekata alım yapmak.

Özel harekat olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem polislik sınavlarına girsinler, kazansınlar. Alırsak bundan sonra çok kısıtlı bir alım olacak. Bunu bi baza oturtturduk.

Bundan sonra içeriden alım yapmak ilk tercihimiz olacak, gerekli olduğu takdirde dışarıdan alım yapacağız. İçeriden almak bizi daha rahatlatacak.

O yüzden oraya girmelerini tavsiye ederim. Önce polis olsunlar biz oradan alacağız.'' ifadelerini kullandı.

2019 LİSE MEZUNU POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Soylu kadın özel harekat alımlarının lise mezunu adaylar arasından alınıp, alınmayacağı hakkında yaptığı açıklamasında ise;

"Ama belli bir sayıda alım yapacağız. Hazırlıkları sürüyor. Lise mezunu olanları da alacağız. Ama bir KPSS şartı olacak.

Bu kardeşlerimiz de KPSS'ye girsinler. Kadın özel hareket adayları için KPSS puanın düşürülmesi söz konusu.'' açıklamasını yaptı.

2019 POLİS ÖZEL HAREKAT (PÖH) ALIMI KPSS ŞARTI

Bakan Soylu PÖH alımı KPSS şartı hakkında yaptığı açıklamasında ise;

"10 bin alım yaptık 300 bin kişi başvurdu. 8 bin bekçi alımına 280 bin kişi müracaat etti. Bu noktada da eleme yapmak zorlaşıyor.

Belki yüksek okul mezunlarında bunu arkadaşlarımla konuşacağım 70 olan barajı bunu 65'e düşürebiliriz. Yaşla ilgili bir düzenleme yaptık.'' ifadelerini kullandı...

Yorumlar (1)
Sedat 3 ay önce
Slm ben Sedat 13.08.1992 doğumluyum 2020 de kpss girsem pöh olabilirmiyim cvp karınızı bekliyorum teşekkürler