Bakan Avcı: 400 Yeni Personel Alacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, TRT Haber’de Anadolu Soruyor programında atama bekleyen kütüphaneci , arkeolog ve sanat tarihçileri için önemli açıklamalarda bulundu...

Kamu Personelleri 26.06.2016, 11:20 29.01.2019, 22:56
Bakan Avcı: 400 Yeni Personel Alacağız

 Bakan Avcı: 400 Yeni Personel Alacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, TRT Haber’de Anadolu Soruyor programına konuk oldu. Atama bekleyenlerin durumu da programda konuşuldu. Bakan AVCI, 200 Kütüphaneci, 100 Arkeolog, 100 Sanat Tarihçisi alımı yapacaklarını açıkladı. DPB ve Çalışma Bakanlığı’nın gerekli onayları verdiğini ve önümüzde Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılacağını duyuran AVCI, KPSS puanlarının geçerliliğini yitirmeden alımları yapmak istediklerini ifade etti.


İlgili açıklamalar 20.'dakikadan sonra başlıyor.

Türk Kütüphaneciler Derneği: Alımlar Mülakatla Olacak

TKD Genel Başkanı Ali Fuat Kartal, Kültür Bakanlığı’nın personel alımlarına ilişkin şu açıklamaları yaptı: “Bildiğiniz gibi 200 kütüphaneci istihdamına ilişkin Türk Kütüphaneciler Derneği olarak yürüttüğümüz süreçle ilgili olarak zaman zaman gelişmeleri sizlerle paylaştık. Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşme ile gelinen son aşama şu şekildedir; 24 Haziran 2016 Cuma günü Maliye Bakanlığı 200 Kütüphanecinin sözleşmeli olarak alınmasını vize etmiş ve Başbakanlığa iletmiştir. Büyük bir ihtimalle 27 Haziran 2016 tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında imzalanarak ilana çıkılacaktır. Alımlar 2014 yılı puanı ile yapılacaktır. Ancak kararnamede önemli bir değişiklik yapılarak alımların mülakat ile yapılmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte Kültür Bakanı ile görüşme şansı bulamadığımız için çok fazla yapacak bir şey kalmamıştır. Mülakatla alınma durumunun meslektaşlarımız açısından sıkıntı olacağının farkındayım. Ancak meslektaşlarımızın ülke gerçekliliğini de göz önüne alarak bu sürece hazırlanmalarını öneriyor, tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum.”
 

  Özel Haber


Yorumlar (34)
Tuba eylul 3 yıl önce
Hakszlikl ya olurmu boyle bisiy surda nekadar kaldi kpss nin aciklanmasina millet bunu bwkliyo puanlar dusumu 73 le alim biz 80 alip aciktami.kalicagiz zaten 2014 alim yapildi yazik degilmi 2016ta gurenlere valisip cabalayip 2016 alim yok ayip yok bence kesinlikle bu hakszlik icin duzenleme yapmalari lazim herksin hakki atnammak sadecw 2014 luler atnmasin 2016 da girenlree firsat verilsin otusden herks sikayet etmeli yeni girenlwrin hakki yeniyliyo soz verilen 2016 kpss sonucu aciklanip agustos atamasi yapilmasiydi smdi bu erken alim.icin amac ne bikac gun kalmisken sinav sonuclari
Arkeolog 3 yıl önce
2016 kpss ye girenler ne olacak o kadar çalıştık sınava yapılacak ismi bu emeğimiz ne olacak en azından 50 kadro 2016 ya ayırsaydınız..
Arkeolog 3 yıl önce
2014 ü savunan arkadaşlar yerleşmeyin demiyoruz elbette hakkediyorsunuz yalnız 2014 puanıyla zaten 60 alım yapıldı ki bu arkeolog için iyi bir alım şimdi 100 kişiyide 2014 puanıyla alsalar 2016 ya artık alım olmaz derdimiz bu sadece kendinizi düşünmeyin 50 kadroya bile razıyız biraz mantıklı düşünün...
ARKEOLOG 3 yıl önce
Mülakatlı alım mı olur kaç hakeden atanacak çok merak ediyorum bu hayırlı günlerde yapılacak iş mi bu
restoratör 3 yıl önce
yazık onca tarihi eser heba olurken hala restoratör alımı yok..!
heredot mustafa 3 yıl önce
ne mülakatı arkadaş aynı alımlar geçen yılda kpss sıralamasına göre yapıldı. bu arada TKD süreç içerisinde hiç bir olumlu kaktın olmadı şimdi çıkmış neye dayanarak mülakat olacak diyorsun ayıp bu yaptığınız. destek olacağınıza köstek oluyorsunuz. bi sözümde 2016 kpss puanı ile alınsın diyenlere elinizi vicdanınıza koyun bi düşünün aralık 2015 de başlayayıp bu zamana kadar devam eden sürecte ne diye 2016 diyorsunuz insanlar elindeki yüksek puanlarla atama bekliyor sizin elinizde henüz bir puanınız bile yok kamu personeli net bu sürecte insanların hep yanında oldunuz size de bit teşekkürü borç bilirim saygılar
Antique 3 yıl önce
Bence mülakat olmaz onu puanı yetmeyenler çıkarıyor. Bakanımıza teşekkürler, alım arkeologlar için 2014 puanı olmalıydı. Dogru bir karar olur.
Arkeolog 3 yıl önce
Bazı arkadaşlar daha sınav sonucu belli değilken ve 2014 sınavının geçerliliği 14 Temmuza kadar varken hala ikibinonaltı diye tutturuyor. Kendisi 80 alacakmış. Ben 81 puanla iki senedir bekliyorum. Sadece sanat tarihçi alınmayacak arkadaşlar, bölümünüz adına konuşun. Kaldıki bende girdim 2016 sınavına bende yüksek bekliyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın