Hükümet KİT Çalışanları ve Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler İçin Harekete Geçti

Taşeron işçilere yönelik hazırlanan kadro düzenlemesinde KİT çalışanları ve bazı kamu kurumlarında çalışan işçiler kadro sürecine dahil edilmemişti. Bu konuda önemli açıklamalarda bulunan Türk İş Başkanı Atalay bu işçilerin kadroya alınabileceklerini söyledi.

Hükümet KİT Çalışanları ve Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler İçin Harekete Geçti

Taşeron işçilerin çalıştıkları kurumlarda kadrolara alınmalarına ilişkin düzenleme kapsamında KİT çalışanları ve bazı kamu kurumlarında çalışan işçiler kadro alamamışlardı. 

Kadro sürecine dahil edilmeyen bu işçilerin durumlarının çalıştıkları kurumlarla alakalı olduğu belirtilmiş ve bu durumun düzeltileceği açıklanmıştı. Konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. İşte detaylar,

KADROYA ALINMAYAN TAŞERON İŞÇİLERE KADRO MÜJDESİ

Alınan bilgilere göre, hükümet KİT çalışanları başta olmak üzere kadro sürecine dahil edilmeyen işçilerin kadroya alınmaları için çalışma başlattı. Konuya dair açıklama ise Türk İş Başkanı Ergün Atalay'dan geldi. Ergün Atalay KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına dair yapmış olduğu açıklamasında, kısa süre içinde olumlu bir haberin geleceğini söyledi. "Maliye bu konuda çalışıyor. Hazine'nin görüşü bekleniyor. 1-2 güne kadar iyi, olumlu haber gelir"

ERGÜN ATALAY GEÇTİĞİMİZ HAFTA İÇİ DUYURMUŞTU

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay konuya dair geçtiğimiz hafta içinde de bir açıklamada bulunmuş kadroya alınmayan taşeron işçiler için düzenleme hazırlığı olduğunu söylemişti. Yapmış olduğu açıklamalarında Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü ifade eden Ergün Atalay şu ifadeleri kullanmıştı. "Bugün Sayın Başbakan ile bu konuyu görüştük. Zannediyorum Pazartesi ya da Salı günü bu konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 12 ay Önce

i̇ller bankasi taseron olarak çalişanlar kadro i̇sti̇yor.

Merve Çelik
Merve Çelik - 1 yıl Önce

Daha önceden raporluların yerine çalışan geçici işçileri de düşünün lütfen...

Sema
Sema - 1 yıl Önce

Raporluların yerine çalışanlar 4 aralık engeline takıldılar... Onlar için de çalışmalar yapılmalı...

zeynep kayacan
zeynep kayacan - 1 yıl Önce

lütfen 2017 geçici çalşan işçileride düşünün bu haberi bekliyoruz bzimde hakkımız lütfen duyun sesimizi

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

100.70 Şe takilanlari unutmayin

heveslenmeyin
heveslenmeyin - 1 yıl Önce

ne olursa olsun lafla peynir gemisi yürümez önce kadro sonra oy birilerine verildi birileri unuttu o arkadaşlara sözm dava ekmek davası hepimizin davası herkeze kadrosunu versin alsın oyu yoksa yok .

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Şartsız ayirimsiz herkesi kapsamasi gerekir, şu mübarek ramazan ayında, çalışmayı yapan bakanlık ve hazine elini vicdanına koysun, ayırım şart kosmasin.

Ayhan öz
Ayhan öz - 1 yıl Önce

Ben soforluk yapiyorum tasoronda 20 ocak 2018 de ise girdim acaba bu kamsamda bende kadroya alınırmiýim