İş ve Meslek Danışmanları (İMD) İçin Maliye'den 3 Bin Kadro Talep Edildi

İ ve Meslek Danışmanlarının sınavlara girmelerine rağmen atamaları yapılmıyor. İMD'lerin istihdamı hakkında Maliye Bakanlığından 3 bin kadro talep edildi.

İş ve Meslek Danışmanları (İMD) İçin Maliye'den 3 Bin Kadro Talep Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam seferberliğini ilan etmişti. İstihdam seferberliği kapsamında hükümet 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacak. Konu ile ilgili olarak İŞKUR 3 bin iş koçu için Maliye Bakanlığından kadro istedi.

HÜKÜMETİN HEDEFİ 1,5 MİLYON İSTİHDAM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam seferberliğini ilan etmişti. İstihdam seferberliği kapsamında hükümet 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacak. Konu ile ilgili olarak İŞKUR 3 bin iş koçu için Maliye Bakanlığından kadro istedi. İş ve Meslek Danışmanları sahaya inecekler. Sahaya inen İş ve Meslek Danışmanları sahaya inerek kapı kapı dolaşarak işsizlere koçluk yapacaklar. Böylece yıllardır sınava girdikleri hale atamaları yapılmayıp, atama bekleyen İş ve Meslek Danışmanları (İMD) için de kadro imkanı ortaya çıkmış olacak.

PROJENİN MALİYETİ 12 MİLYAR TL 

Konu ile ilgili olarak Takvim'in aktardıklarına göre öncelik 270 bin açık iş için uygun elemanı bulmak olacak. Projenin maliyeti 12 milyar TL olarak öngörülüyor. Söz konusu istihdam paketinde binlerce gence iş kapısının açılmasına İş ve Meslek Danışmanı koçları aracılık edecek. Hükümetin istihdam seferberliği kapsamında yapılacak istihdamlarda İŞKUR kilit rol oynayacak.

İŞKUR ilk etapta 60 istihdam uzman yardımcısının aralarında yer aldığı doğrudan iş bulmada görev alacak personel açığının kapatılmasını istedi.

KAYNAK 3.1 MİLYAR TL 

İŞKUR bu yıl aktif işgücü programlarına 3.1 milyar TL kaynak ayırdı. Ayrıca eğitim programları ile yüz binlerce gence iş kapısı açacak. Yapılan ilk planlamalara göre 300 bin kişi işbaşı eğitim programından, 100 bin kişi girişimcilik eğitim programından, 100 bin kişi de toplum yararına çalışma programlarından yararlandırılacaktır.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Imd bahar
Imd bahar - 2 yıl Önce

Hadi insallah rabbim buyuktur

imd13
imd13 - 2 yıl Önce

4 yıldan fazladır bu alımı bekliyoruz. sertifika için o kadar emek harcadık. geç bile kalındı.

atanmayan imd
atanmayan imd - 2 yıl Önce

referandumdan önce alım ilanı çıkarsa inanırım

eylem
eylem - 2 yıl Önce

Sertifikalarumiz gecerliligini yitirmeden emegimiz heba olmadan imd li arkadasalarimiz atansin!! Sabettik yillardir.

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

alımlar kurum dışından olsun bu kadar işsız imd varken kurum içinden alım olmamalı

gül
gül - 2 yıl Önce

uzun yıllardır süren bekleyişimiz umuyoruz ki alım ilanı ile son bulacak.. işsiz iş ve meslek danışmanı olmaz bir an önce atanıp işimizi layıkı ile yapmayı istiyoruz

imd ayşe
imd ayşe - 2 yıl Önce

bir an önce alım yapılsın beklemekten yorulduk 4 yıl oldu puanlarımız ve emeklerimiz boşa gitmesin artık.

emre
emre - 2 yıl Önce

4 yıldan fazladır bekliyoruz belgelerimizin geçerlilik süresi dolmadan alım istıyoruz