Kamuda Memur Olmak İsteyenler Dikkat! Herkesten Talep Edilen O Şart Değiştiriliyor

Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu tarafından yeni bir kanun teklifi verildi. Buna göre devlet memuru olabilmek ve memuriyette kalabilmek için gerekli koşulların arasına, "cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki ve cinsel taciz" suçu işlememiş olmak ibaresinin ekleneceği belirtiliyor... İşte detaylar...

Kamu Personelleri 07.12.2018, 18:27 Kerim Solak
Kamuda Memur Olmak İsteyenler Dikkat! Herkesten Talep Edilen O Şart Değiştiriliyor

TBMM Başkanlığı'na sunulan Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, yürütme ve yürürlük dışında tek maddeden oluşuyor.

Teklifle, Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesine, "Anayasal duzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar" ibaresinden sonra gelmek üzere "cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar " ibaresi ekleniyor.

Buna göre, devlet memuru olabilmek ve memuriyette kalabilmek için gerekli koşullar arasına, affa uğramış veya memnu hakların iadesi kararı almış olsalar bile cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki ve cinsel taciz suçlarından hüküm giymeme şartı ekleniyor.

Yorumlar (3)
Admin 8 ay önce
Birde şu yaş sınırını uzatsalar çok iyi olurdu
Özkan Akkaya 8 ay önce
Şu yaş sınırı kaldırsalar artık
Yılmaz 8 ay önce
Kamuda tüm yaş sınırı kalksın.