Nüfus Genel Müdürlüğüne Yeni Kadro İhdasları

İçişleri Bakanlığı tarafından Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısı hazırlandı. Söz konusu kanun tasarısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne yeni kadro ihdasları yapıldı.

Nüfus Genel Müdürlüğüne Yeni Kadro İhdasları

Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne 84 adet kadro ihdası yapılmaktadır. Kimlik kartlarının 3-4 yıl içinde dağıtılacak olması, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin de Nüfus Müdürlüğüne devredilecek olması sebebiyle yeni kadrolara ihtiyaç duyulmuştur.

NAKLEN VEYA İLK ATAMA YOLUYLA ALABİLECEK

İçişleri Bakanlığı da bu kapsamda il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 1545 sözleşmeli personel alımı yapmaktadır. İhdas edilen 84 adet kadro merkez teşkilatına yönelik olup kanun yürürlüğe girdikten sonra kurum isterse naklen isterse ilk atama yoluyla personel alabilecek. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 00:11
YORUM EKLE