ÇSGB 80 Memur Personel Alımı Başvurularında Son Günler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 memur personel alım ilanına başvurularda süreç daralıyor. Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

KPSS A Memur Alım İlanları 12.10.2017, 15:21 08.02.2019, 19:10
ÇSGB 80 Memur Personel Alımı Başvurularında Son Günler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), yayımladığı personel alım ilanıyla  İş Müfettişi Yardımcısı kadrolarına, Ankara’da yapılacak sınavla İşin Yürütümü yönünden görev yapmak üzere 80 İş Müfettişi Yardımcısı alınacağını duyurdu.

BAŞVURULARDA SON GÜNLER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, 4 Ekim 2017'de başladı ve 18 Ekim 2017'de sona erecek.

Adayların başvuruları;  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İş Teftiş Kurulu Başkanlığımızın internet sayfalarında yer alan aday başvuru sistemi bağlantısı üzerinden, doldurup imzalayacakları iş talep formu ile belirtilen belgeleri, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emek Mahallesi, 17. Cadde No:13 C Blok Kat:11 Pk: 06520 Çankaya / ANKARA” adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile göndererek yapabilecekler.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

Aday başvuru sistemi üzerinden alınarak imzalanacak beyan ve özgeçmiş formları, diplomanın aslı gibidir onaylı sureti, 2017 KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, ç)2 adet vesikalık fotoğraf.

PERSONEL ALIM SINAVINA BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı nitelikleri taşımak, giriş sınavının yapılacağı 2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek

2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve KPSSP9, KPSSP42, KPSSP48 puan türlerinden herhangi birinden 85 ve daha yukarı puan almış olmak, sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olmak, tutum ve davranışları, varsa, sicili yönünden müfettişliğe engel durumu bulunmamak, bu sınava daha önce hiç girmemiş yada en fazla bir kez girmiş olmak, süresi içerisinde başvurmuş ve iş talep formu ile birlikte belirtilen diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak zamanında Kurul Başkanlığına ulaştırmış olmak.

Yorumlar (0)