Sağlık Bakanlığı 10 bin 835 Hemşire, ebe ve sağlık teknikeri/teknisyeni personel alımı başvuru tarihi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan duyuruya göre 10 bin 835 personel alımı yapılacaktır. Sağlık bakanlığı, 6 bin 835 hemşire, 1.000 ebe ve 3 bin sağlık teknikeri/teknisyeni alımı haricinde; psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda toplamda bin 165 personel alımı ile birlikte 12 bin sağlık görevlisi alımı yapılacağı söylendi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman? Hemşire, ebe ve sağlık teknikeri/teknisyeni alımı başvuru şartları nelerdir?..

KPSS B Memur Alım İlanları 08.07.2019, 14:32 08.07.2019, 14:39
Sağlık Bakanlığı 10 bin 835 Hemşire, ebe ve sağlık teknikeri/teknisyeni personel alımı başvuru tarihi ne zaman?

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabından paylaşarak yaptığı duyuruya göre 2019 yılı Ağustos ayında toplamda 12 bin personel alımı yapılacağını ilan etti. Koca’nın yaptığı açıklamada hemşireebe ve sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere 10 bin 835, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda 1.165, toplamda ise 12 bin personel alımı yapılacağını söyledi.

Bakanın bu açıklamaları, aylar öncesinden atama hayallerini kuran binlerce sağlık personeli adaylarına büyük bir müjde oldu. Açıklanan 10 bin 835 personel alımı içerisinde 6 bin 835 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık teknikeri / teknisyeni kadroları bulunmaktadır. Peki hemşire alımının kaçı lise ve dengi okullar mezunu, kaçı önlisans ve lisans mezunu adaylardan oluşuyor? Ebe ve sağlık teknikeri alımı başvuru şartlarınelerdir? KPSS taban puanı şartı ne kadar?..

KAMU PERSONEL ALIMINDA KPSS ŞARTI

Ali Aras Altıntaş personel alımı hakkında yaptığı açıklamada bakanlığın personel alımına ilişkin teknik çalışmaları bitirmek üzere olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımında mülakat yapılmayacak ve KPSS puan sıralamasına göre alımlar gerçekleştirilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI NASIL YAPILACAK?

Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Hemşire alımları, sağlık meslek lisesi mezunları, ön lisans ve lisans mezunu düzeyinde,

Ebe, Sağlık meslek lisesi mezunu ve ön lisans mezunu düzeyinde,

Sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni alımları lise, önlisans ve lisans düzeyinde olacak olup, lisans mezunları için mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmalarına dair özel şartlar istenmektedir.

GENEL ŞARTLAR:

Türk vatandaşı olmak,

 Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

 657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

 Kamu haklarından mahrum olmamak,

 Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

Bakan Koca’nın yaptığı açıklamalara göre her bir kadro için belirlenecek özel başvuru şartları, Ağustos başlarında yayınlanacak resmi ilamda belli olacak.

Yorumlar (34)
Sema 2 ay önce
Sağlık bakım teknisyenliği hemşire yardımcılığı ebe yardımcılığı bölümlerine alım yapmayacaksanız neden bu bölümleri getirdiniz?
Can 2 ay önce
Ne yani ebelik alımına liseliler 2 yıllık on lisanscilar girecek de 4 yıllık lisans dan alim olmicakmi bu nasıl tezatlik
zülfiye 2 ay önce
kac defa söyleniyor ama bir türlü alim olmuyor
Nihal ağgül 2 ay önce
Lise çıkışlı hemşireyim iki yıl dan beri evdeyim is bekliyorum gitmediğim yer kalmadı işkura baş vurdum hastanelere başvurdum sonuç yok adamı olan alıyor olamayan bekliyor rica ediyorum bakanıma bizlere yardım etsin artık
Ebe Diplomalı ev hanımı 2 ay önce
Biz üniversiteyi ev hanımı olmak için okumadık. Lise mezunu ve ön lisanslara alım var ama bize yok gerçekten mükemmel
Emrah 2 ay önce
Bende girmek istiyorum temizlikçi olark
Emsâl 2 ay önce
İnsanlala dalga bari geçmeyin kaçmilyonuncu alım haberi.
Nihal ağgül 2 ay önce
Ben nihal ağgül iki yıldır bekliyorum görmediğim hastane kalmadı işkura defalarca müracaat etti sonuç yok milli eğitim müdürlüğe kadar çıktım yine sonu yok adamı olan alıyor olamayan bekliyor ne olacak iş bulamayan hemşireler biz boşuna mı okuduk acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın