banner731

2016 KPSS Lisans Soru Kitapçıkları Yayımlandı ! ( 2016 KPSS Lisans 'a Giren Adaylar Cevaplarını Kontrol Edebilir)

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( 2016 KPSS) Lisans sınavlarına giren adaylar cevaplarını kontrol edebilir. ÖSYM tarafından soru kitapçıkları yayımlandı. 2016 KPSS lisans soru kitapçıkları ile adaylar cevaplarını kontrol edebilir...

KPSS 20.07.2016, 11:29 20.07.2016, 11:32
2016 KPSS Lisans Soru Kitapçıkları Yayımlandı ! ( 2016 KPSS Lisans 'a Giren Adaylar Cevaplarını Kontrol Edebilir)
2016 KPSS Lisans Soru Kitapçıkları Yayımlandı !  

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı resmi internet saayfasından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS Lisans Genel Yetenek- Genel Kültür , Eğitim Bilimleri oturumu ile 29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans (2016 KPSS) Alan Bilgisi 'ne giren adaylar cevap kağıtları ile işaretledikleri cevapları ÖSYM resmi internet sayfası üzerinden kontrol edebilecekler. ÖSYM tarafından yapılan Resmi duyuru şu şekilde ; 

22 Mayıs 2016 tarihinde uygulanan 2016-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen 2016-KPSS Lisans’a (Alan Bilgisi) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 20 Temmuz 2016saat: 11:00’den itibaren erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara saygıyla duyurulur. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında tüm gelişmeler için kamupersoneli.net'i takip etmeye devam edin...

Kamupersoneli.net | Ankara 
Yorumlar (0)