2018 KPSS'de Adaylara Gaziantep Zeugması Soru Olarak Soruldu!

22 Temmuz 2018 tarihinde (bugün) ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testinde adaylara Gaziantep zeugma'sı soruldu. Adaylarla bu soru hakkında detayları paylaşıyoruz...

KPSS 22.07.2018, 12:52 31.01.2019, 22:26
2018 KPSS'de Adaylara Gaziantep Zeugması Soru Olarak Soruldu!

22 Temmuz 2018 tarihinde (bugün) ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testinde adaylara Gaziantep zeugma'sı soruldu. Adaylarla bu soru hakkında merak edilenleri paylaşıyoruz..

Gaziantep Zeugması;

Zeugma, MÖ 300 civarında Büyük İskender'in generallerinden Selevkos I Nikator tarafından kurulmuş bir antik şehirdir. Bugün, Gaziantep ilinin Nizip ilçesine 10 km uzaklıktaki Belkıs mahallesi eteklerindedir.

SINAV DETAYLARI

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testlerinde adaylara toplam 120 soru soruldu. Soruların yanıtlanması için adaylara ÖSYM tarafından 130 dakika verildi. 

KPSS Lisans sınavına ilişkin olarak, Genel Yetenek testinde adaylara Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

SORU CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Peki KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına ilişkin ÖSYM'den bir açıklama yapılmadı ancak soru cevaplar açıklandığında adaylarımızı sitemiz ve uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz...

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testleri hakkında adaylarımızın görüşlerini alıyoruz. Sınav size göre kolay mıydı, zor muydu? Sınavda en çok zorlandığınız soru hangi dersten hangi soru oldu? Sınav binalarında veya salonlarında bir sorun yaşadınız mı? 15 dakika kuralı kapsamında sınav binalarına girişte bir sorunla karşılaştınız mı? 

Yorumlar (11)
Serap 1 yıl önce
Selçuklu sorusu vardı Kümbet olabilir mi
ömer 1 yıl önce
Zeugma ben de hatırlamıyorum.
Bi karanfil sorusu soruldu ne demek? Sanki kafanfilin tarihini sormuşlar.
Matematik sorusuydu o. Yani karanfil sorusu demek çok saçma
Fazlı 1 yıl önce
Zeguma sorusu hatırlamıyorum. Yoktu galiba
Emine 1 yıl önce
Zeugma sorusu Türkçede sorulan paragraf sorusuydu
Birol yılmaz 1 yıl önce
Ben zeugma sorusu görmedim.
Zehra 1 yıl önce
2016 sistemiyle aynıydı sorular kolay görünümlü zor bir sınavdı tarih soruları zordu coğrafya bile eleyici olanlar vardı hepimiz için hayırlı olur inşAllah
Filiz Amanet 1 yıl önce
Zeugma geçen yılın KPSS lisans sorusuydu yılları karıştırdınız
Hulya 1 yıl önce
Ne zeugmasi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın