banner731

KPSS 2019/5 Tercih Ücretleri Ne Kadar ? Ücretler Hangi Bankalara Yatırılacak

Tarım ve Orman Bakanlığının KPSS 2019/5 ile kamu personeli alımı yapacağı açıklandı. Tercih kılavuzu ise ÖSYM tarafından yayımlandı. Buna göre tercihler başlamış oldu. Peki tercih ücretleri ne kadar? Tercih ücretleri hangi bankalara yatırılacak? Haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KPSS 07.11.2019, 10:39 07.11.2019, 10:57
KPSS 2019/5 Tercih Ücretleri Ne Kadar ? Ücretler Hangi Bankalara Yatırılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlanarak Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 2019/5 ile kamu personeli alımı tercih kılavuzu adayların erişimine açıldı. Bu kılavuz ile kamu personeli alımı için tercihler başlamış oldu. 

Adaylar tercihlerini ÖSYM AİS üzerinden yapacak ve tercih ücretlerini yatıracaklardır. Peki tercih ücretleri ne kadar? Tercih ücretleri hangi bankalara yatırılacak? Kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

TERCİH ÜCRETLERİ NE KADAR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda tercih ücretlerine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 14 Kasım 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 14 Kasım 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek, bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır."

TERCİH ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda tercih ücretlerinin hangi bankalara yatırılacağı da belirtildi. Bu bankalar ise şöyle:

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 2019/5 ile kamu personeli alımı tercih kılavuzu için TIKLAYIN.

Yorumlar (0)