MEB, Rehberlik ve Özel Eğitim Alanındaki Kursları İptal Etti

2018 yılı için yayımlanan, öğretmenlerin hizmet içi eğitim faaliyetleri ve takviminde, özel öğretim personellerinin katılım sağlayacağı rehberlik kursları bulunmaktaydı. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı açılması öngörülen rehberlik ve özel eğitim alanlarındaki kursları iptal etti. Söz konusu iptalleri haberimizde değerlendiriyoruz.

MEB, Rehberlik ve Özel Eğitim Alanındaki Kursları İptal Etti

2018 yılı öğretmenlerin hizmet içi eğitim faaliyetleri ve takvimi belli olmuştu. Buna göre özel öğretim personeline yönelik 2000 kişi rehberlik kursuna alınacaktı ancak MEB hem rehberlik kurslarını hem de özel eğitim alanındaki kursları iptal etti.         

MEBBİS’te İptal Gözüküyor

Rehberlik ve Özel eğitim alanındaki kursların iptal edildiğine dair bilgi MEBBİS’te vardır. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün sayfasındaki Hizmetiçi Eğitim Planında ise kurslar iptal edilmiş gözükmemektedir.

25 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan planda henüz güncelleme yapılmamıştır. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ise güncelleme yaparak kendi birimindeki hizmetiçi eğitim faaliyetlerini yayımlamıştır.

MEBBİS üzerinden faaliyetlere herkes bakamadığı için Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün yaptığı değişiklikleri kurs planlarında güncelleyerek yayımlamasında fayda vardır çünkü kursları bekleyen adaylar değişikliklere göre kendilerine bir yol haritası çizeceklerdir. 

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

(Haberin İzinsiz Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa
İsa - 1 yıl Önce

Ocak 2018 il/ilçe emri istiyoruz

Ayşe
Ayşe - 12 ay Önce

Ben sosyoloji 3. Sınıfı öğrencisiyim. Rehberlik kursuna katılıp sertifika alırsam özel sektörde Rehber öğretmenliği yapabilir miyim

ASDF
ASDF @Ayşe - 10 ay Önce

rehberlik sertifikasi olmadan da özelde rehber ogretmen olarak calisabilirsiniz.

Reyhan
Reyhan - 9 ay Önce

Madem danışman olacaksınız gidin Pdr okuyup işinizin ehlî olun.Yok öyle 3 ayda danisman olmak.Millet yillarini veriyor emek hirsizlari

rabia
rabia - 2 hafta Önce

devletin sagladığı imkana kimse karışamaz