Alexa

TAPDK Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin değiştirilmesine dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

TAPDK Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin değiştirilmesine dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

29 Temmuz 2017 Cumartesi 09:30
TAPDK Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

28/4/2011 tarihli ve 27918 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde yer alan “yazılı” ibaresi ile (h) bendi yürürlükten kaldırılmış ve (a), (f) ve (i) bentleri değiştirildi.

Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi, (b) bendinin (3) numaralı alt bendi, (c) bendinin (3) numaralı alt bendi ile (ç) bendinin (2) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Başvuru tarihinin son günü itibariyle en az iki yılı Kurumda veri hazırlama ve kontrol işletmeni, programcı veya teknisyen kadrolarında olmak üzere en az on yıl kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış olmak

Bu Yönetmeliğin 2 nci maddesinin ikinci fıkrası hükmü saklı kalmak kaydıyla, başvuru tarihinin son günü itibariyle en az iki yılı Kurumda olmak üzere altı yıl, daha alt kadrolarda kamu hizmeti bulunmak

Başvuru tarihinin son günü itibariyle iki yılı Kurumda programcı olarak çalışmış olmak üzere en az on yıl kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış olmak

Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atanacakların yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmaları gerekir.”

Yazılı sınavın yapılışı

Devam Ediyor

Devamı

Görevde yükselme yazılı sınavı Kurumca yapılabileceği gibi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğüne ve yükseköğretim kurumlarından birine yaptırılabilir.”

Yazılı sınav, yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı sınavda en az altmış puan alanlar başarılı sayılır.

Aynı Yönetmeliğin 13/C maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Müdür ve aynı düzeydeki diğer görevlere atanacaklardan yazılı” ibaresi “Yazılı” şeklinde değiştirilmiştir.

 Aynı Yönetmeliğin 13/Ç maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde ve üçüncü fıkrasında yer alan “kurumlarca” ibaresi “Kurumca” olarak değiştirilmiştir.

Başarı puanı, yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle tespit edilir ve Kurumun resmi internet sitesinde ilan edilir.

Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “sözlü sınava ilişkin hükümleri hariç olmak üzere” ibaresi ile üçüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmış, ikinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Unvan değişikliği yazılı sınavları, Kurumca belirlenecek görev alanları ve atama yapılacak görevin niteliğine ilişkin konularda yaptırılır ve bu sınavlara katılacaklarda, kurumda veya öğrenim durumları ile ilgisi bulunmayan görevlerde belirli süre hizmet yapmış olma şartı aranmaz.”

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Son Güncelleme: 29.07.2017 10:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner441