banner731

Bakan Selçuk'tan Öğretmen Alımı Hakkında Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk branş öğretmenleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında branş öğretmenlerinin atamalarının önümüzdeki yıllarda daha fazla yapılacağını ifade etti.

ÖĞRETMEN 06.09.2019, 15:02
Bakan Selçuk'tan Öğretmen Alımı Hakkında Önemli Açıklama

Mlli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında öğretmen alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında branş öğretmenlerinin atamalarının önümüzdeki yıllarda daha fazla yapılacağını belirtti. 

ÖĞRETMEN ALIMI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafında geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen alımından sonra adaylar yeni öğretmen alımı beklemekte. Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önümüzdeki yıl atanacak öğretmenlerin ise daha çok lise branş öğretmenlerinden olacağını vurguladı. 

Bakan Selçuk konu ile ilgili olarak açıklamalarında "4+4+4 başladığı yıl ilkokula başlayan çocuklar, 2020-2021 eğitim yılında lise bire başlayacak. Bizim çağ nüfusumuz normalde 1 milyon 200 bin civarındayken o sene 1 milyon 800 bin küsur olacak." ifadelerine yer verdi.

ARA TATİL AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ara tatil uygulaması hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk "Okullardaki eğitim öğretimin yeni sistemde de yine 180 gün olacak, yaz aylarına girişte yaşanan rehavet, okulların eğitim öğretim süreçleri sonucunda ortaya çıkan yorgunluk ve benzeri birçok faktör bu uygulamaya yönlendi" dedi.

Yorumlar (4)
Zirto 2 ay önce
Hayirdir sinava giren sayisi azaldimi paranizm bitti
Firto 2 ay önce
Paralar bitmis
Dobrabla 2 ay önce
Yalan her lafı gibi yalan
Pdr ci 2 ay önce
Paralari bitmis birader