Başbakan Yıldırım'dan ABD'nin Paylaşımına Tepki: Zevzevlik Yapmışlar

Başbakan Yıldırım ABD büyükelçisinin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili sorusuna sert çıkarken Yıldırım'ın "Zevzeklik Yapmışlar" ifadelerinde bulundu.

POLİTİKA 06.01.2017, 16:48 06.01.2017, 17:02
Başbakan Yıldırım'dan ABD'nin Paylaşımına Tepki: Zevzevlik Yapmışlar
Başbakan Yıldırım ABD büyükelçisinin sosyal medyada paylaştığı Nihat Erim fotoğrafıyla alakalı sorulan soruya yanıt verdi.

Yıldırım, ABD Ankara Büyükelçiliği'nin dün paylaştığı, Eski Başbakan Nihat Erim'in fotoğrafı için de "Duydum. Nereden aklına gelmiş gider ayak. Sormak lazım. Ben de bir alaka kuramadım. Altında bir mesaj yoksa zevzeklik yapmış" ifadelerini kullandı.

NİHAT ERİM KİMDİR?

1912 yılında Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde doğdu. Galatasaray Lisesi'ni, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Paris Hukuk Fakültesi'nde doktora yaptı. 1939 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kamu hukuku doçentliğine atandı; 1941 yılında profesör oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki kamu hukuku derslerine ek olarak Siyasal Bilgiler Okulu'nda devletler hukuku dersleri verdi. 1959-1961 yılları arasında BM Uluslararası Hukuk Komisyonu üyesi olarak görev aldı.

Elçinin sosyal medyada adı geçen paylaşımı:Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)