Burkan Kuzu: "İstanbul 2 Bin Nüfuslu Olsa Aradaki Fark 3 Olacaktı..."

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul seçimleriyle ilgili ilginç bir matematiksel işlem yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kuzu: " İki aday arasındaki fark 13 bin civarında. Bu demektir ki, şayet İstanbul iki bin nüfuslu bir yer olsaydı aradaki fark sadece 3 oy olacaktı. "

POLİTİKA 15.04.2019, 12:41
Burkan Kuzu: "İstanbul 2 Bin Nüfuslu Olsa Aradaki Fark 3 Olacaktı..."

Burhan Kuzu'dan İstanbul seçimiyle ilgili ilginç bir denklem kurdu. 

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu, İstanbul'daki yerel seçim için ilginç bir denklem kurdu.

Kuzu, sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı:

"İstanbul seçiminde yaklaşık 8,5 Milyon oy kullanıldı. İki aday arasındaki fark 13 bin civarında. Bu demektir ki, şayet İstanbul iki bin nüfuslu bir yer olsaydı aradaki fark sadece 3 oy olacaktı. Bu basit denklem bile İBB Seçimlerinde neyi tartıştığımızın boyutunu göstermeye yeter."

Tüm İtiraz Yolları Tüketilmedi

Kuzu, şöyle devam etti:

"Seçimlerde elbetteki bir tek oy bile önde olan o seçimi kazanmış demektir.Ancak bu durum tüm itiraz yollarının tüketilmesinden sonra ortaya çıkmaktadır.İşte İBB Seçimlerinde anlaşamadığımız nokta burası. Biz tüm itirazlar sonuçlansın derken, birileri mazbata diyor!"

Yorumlar (0)