Çorum Belediye Başkanlığına AK Parti'li Zeki Gül Getirildi

Geçtiğimiz günlerde Muzaffer Külcü'nün istifasıyla boşalan Çorum Belediye Başkanlığına Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) adayı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül seçildi. Buna göre Çorum Belediye Başkanı kim olacak sorusu cevap buldu.

Çorum Belediye Başkanlığına AK Parti'li Zeki Gül Getirildi

Bilindiği gibi Muzaffer Külcü'nün istifasıyla boş kalan Çorum Belediye Başkanlığına Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) adayı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül'ün seçildiği açıklandı. Bu detaylara göre Çorum Belediye Başkanı kim olacak sorusu cevap bulmuş oldu.

Muzaffer Külcü'nün istifasıyla boşalan Çorum Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül seçildiği açıklandı. Çorum Belediye Meclisi, yeni Belediye Başkanını seçmek üzere toplandı. Toplantıda, Meclisinin MHP Grubu da AKP adayı Gül'e destek verdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis üyeleri ise oylama öncesi salondan ayrıldı. Seçimin ilk turunda 21 oy alan Gül, başkan seçildi.

İLK TURDA 21 OY ALDI

Çorum Belediye Meclisinde yapılan oylamanın ilk turunda 21 oy alarak Belediye Başkanlığına seçilen Zeki Gül, burada yaptığı açıklamayla Zeytin Dalı Harekatı'nda Suriye'nin Afrin bölgesinde tankın isabet etmesi sonucunda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dileğinde bulundu. Çorum Belediye Başkanlığına layık görülmesinden dolayı meclis üyelerine teşekkürlerini sunan Zeki Gül, "Meclisimizin kararı, belediyemize ve şehrimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Yaklaşık 9 senedir Çorum Belediye Başkanlığı görevini yürüten Muzaffer Külcü'ye hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Zeki Gül bu ifadelerde bulunarak; "İnsanlar ve makamlar geçicidir. Kalıcı olan devletimiz ve milletimizdir. Kamu hizmeti bir bayrak yarışıdır ve devlete devamlılık esastır. Bize düşen bugünden itibaren gece gündüz çalışarak şehrimizi mamur, hemşehrilerimizi de memnun etmektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği ödevi hakkıyla yerine getireceğiz. AKP belediyeciliğinin bayrağını zirveye taşımak boynumuzun borcudur. Çorum'un yolu elbette açıktır ve geleceği aydınlıktır. Bu aydınlık yürüyüşümeze katkı veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Kararınız ülkemize miletimize ve Çorumuuza hayırlı olsun." dedi.

Belediye Başkanlığı makamına seçilen Zeki Gül ayrıca başkanlığa vekalet eden Ahmet Yabancıoğlu'ndan mührü teslim aldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 17:46
YORUM EKLE