Erken Seçime İlişkin Kanun Teklifi Meclis Gündemine Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim kararının meclise gelmesine ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş konuya dair açıklamalarında erken seçimlere ilişkin kanun teklifinin bu akşam ya da yarın veririz dedi.

POLİTİKA 18.04.2018, 18:46
Erken Seçime İlişkin Kanun Teklifi Meclis Gündemine Geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş erken seçimlere ilişkin kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelmesine dair açıklamalarda bulundu. 

ERKEN SEÇİM TALEBİ MECLİS GÜNDEMİNE GELİYOR

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, erken seçim talebine ilişkin açıklamalarında kanun teklifinin bu akşam verileceğini bildirdi. 

Karara Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin imza atacaklarını ifade eden Mustafa Elitaş şu sözleri aktardı.

"Seçimin 24 Haziran Pazar günü yapılmasına ilişkin kanun teklifini bu akşam TBMM Başkanlığına sunacağız. Teklife Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de imza atacak.''

''HAFTAYA PAZARTESİ SALI YASALAŞIR''

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş erken seçimlerin 24 Haziran tarihinde yapılmasına ilişkin kanun teklinin meclisten görüşülüp karar alınmasına ilişkin olarak ise Salı gününü işaret etti. 

"Komisyon ümit ediyorum Cuma günü toplanır. Haftaya Pazartesi, Salı günü de teklif Genel Kurulda görüşülür ve kanunlaşır diye ümit ediyorum."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)