İYİ Partili Özdağ'dan 900 Suriyeli Öğretmen Ataması Yapıldı İddiası

Suriyeli öğretmen ataması yapıldı iddiası. MEB Suriyeli öğretmen ataması yaptı mı? İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ yapmış olduğu bir konuşma ile MEB'in 900 Suriyeli Öğretmen ataması yaptığını iddia etti.

POLİTİKA 07.11.2018, 01:51
İYİ Partili Özdağ'dan 900 Suriyeli Öğretmen Ataması Yapıldı İddiası

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ öğretmen atamaları konusunda çok konuşulacak bir iddiada bulundu. 

Türkiye'de 900 Suriyeli öğretmen ataması yapıldığını iddia eden Ümit Özdağ konuya dair yapmış olduğu açıklamasında ataması yapılan bu öğretmenlerin Türk öğrencilere ders anlatacaklarını öne sürdü. 

İYİ PARTİ'DAN SURİYELİ ÖĞRETMEN ATAMASI İDDİASI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ kendisine ait Twitter hesabı üzerinden öğretmen atamaları konusunda çarpıcı iddialarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ekim ayının 900 Suriyeli öğremen ataması yaptığını iddia eden Ümit Özdağ ataması yapılan öğretmenlere dair de bazı sayısal bilgiler paylaştı. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı tarafından yapılan öğretmen ataması paylaşımı.

“Ekim ayının son haftasında Milli Eğitim Bakanlığı 900 Suriyeli öğretmen ataması yapmış.Bunlardan 6’sı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleymanşah İlk.Ok.’na yapılmış.Bu okulda sınıflarda 20 Öğrenciden 10’u Suriye’li, 10’u Türk. Türk öğrencilere de Suriye’li öğretmenler ders veriyor!”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)