Kabine Hakkında Flaş Gelişme- Yerel Seçim Sonrası Bakanlar Değişecek Mi?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim sonrasında kabine değişikliği yaşanacağı belirtildi. Polat yazdığı yazısında ise detayları sıraladı.

POLİTİKA 11.03.2019, 19:47 Kerim Solak
Kabine Hakkında Flaş Gelişme- Yerel Seçim Sonrası Bakanlar Değişecek Mi?

Anayurt'tan Murat Polat'ın yazısına göre;

Meclis kulislerinde birleştirilen bazı Bakanlıkların tekrar ayrılacağı ve bazı bakanların değişeceği iddiasının sıklıkla konuşulduğunu iddia etti.

Yazının bir bölümü şu şekilde;

Konuşulanlar arasında Çalışma ve Aile Bakanlığı, Sosyal Politikalar Bakanlığı, Tarım Orman ile Gümrük ve Sanayi Ticaret Bakanlıklarının ayrılacağı ile ilgili çalışmaların seçim sonrasına bırakıldığı ileri sürülüp konuşuluyor.

Seçimlerden sonra ise kabineden 4 bakanın değişeceği, bu isimlerin ise Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu olduğu konuşuluyor.

Kulislerde MHP milletvekilleri, "Biz seçimlerden sonra, Erdoğan'ın dediği gibi, Pazara kadar değil, mezara kadar AK Parti ile bir olacağız diyor Sayın Başkanımız Devlet Bahçeli'nin çizgisinden ayrılmadan siyaset yapacağız" diyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile masaya oturacak mı?

MHP tabanı ise iktidar partisine destek veriyorsak bazı bakanlıkları ve bürokrasiyi MHP’ye vermeleri gerekiyor diyor.

Seçimlerden sonra siyaset dünyasında bayağı bir değişiklik olacak.

Yorumlar (4)
EKREM ÖZKANCA 3 hafta önce
Esas değişmesi gerekli olan bakan var ben koyu bir AKP liyim o bakanı Tv de görünce kanal değişiyorum o hesap işlernden anlamıyan birisiPARTIYI çökertecek işde istanbul
tahir ozpamuk 5 ay önce
Tabi değişecek ve danismanlarda çok gereksiz akpartiye zarar veren kadroda çok kişi var
ESRA SEMETLER 23 saat önce
ADALET BAKANLIĞI BİLİM VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI MALİYE BAKANLIĞI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TİCARET BAKANLIĞI ULAŞTIRMA VE ALT YAPILAR BAKANLIĞI SAĞLIK BAKANLIĞI ENERJİ BAKANLIĞI ORMAN VE TARIM BAKANLIĞI İSİMLİ BAKANLIKLAR ATIK KAPATILSIN VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ KAPATILSIN ARTIK
ESRA SEMETLER 23 saat önce
SAYIN CUMHURBAŞKANIM ADALET BAKANLIĞI BİLİM VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI MALİYE BAKANLIĞI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TİCARET BAKANLIĞI ULAŞTIRMA VE ALT YAPILAR BAKANLIĞI SAĞLIK BAKANLIĞI ENERJİ BAKANLIĞI ORMAN VE TARIM BAKANLIĞI İSİMLİ BAKANLIKLAR ATIK KAPATILSIN VE BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ KAPATILSIN ARTIK