e-YDS 2018/8 Almanca ve Fransızca Başvuruları Alınmaya Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre; e-YDS 2018/8 Almanca ve Fransızca başvurularının alınmaya başlanığı ve adayların başvurularını ÖSYM'nin resmi web adresi üzerinden yapacakları ifade edildi.

e-YDS 2018/8 Almanca ve Fransızca Başvuruları Alınmaya Başladı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre;

e-YDS 2018/8 Almanca ve Fransızca başvurularının alınmaya başladığı belirtildi.

ÖSYM'den yayımlanan duyuru içerisinde ise;

"e-YDS 2018/8 Almanca ve Fransızca alanlarında, 7 Temmuz 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava başvuru süreci  12-28 Haziran 2018 tarihleri arasında olup adaylar başvurularını 12 Haziran 2018 tarihinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren yapabileceklerdir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Almanca için Ankara’da 1500, İstanbul’da 221, İzmir’de 56; Fransızca için ise Ankara'da 1481, İstanbul'da 211 İzmir'de 56 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.  

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve e-YDS 2018/8 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:36
YORUM EKLE