TYT 2019 Coğrafya Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları ÖSYM YKS

15 Haziran 2019 tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenen YKS'de ilk oturum TYT sona erdi ve adaylar sınavdan çıktılar. Adaylar sınavda ve veliler ise okul bahçelerinde büyük heyecan yaşadılar. Çocuklarının daha iyi okullarda okumasını isteyen veliler sınavların düzenlendiği okul bahçelerinde heyecanla beklediler... Bizlerde 2019 YKS TYT'de Coğrafya sorularını tartışıyoruz. Sizlerde Coğrafya sınav soruları ve cevapları için yorum yazabilirsiniz...

SINAVLAR 15.06.2019, 14:35 15.06.2019, 14:36
TYT 2019 Coğrafya Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları ÖSYM YKS

2019 YKS'nin ilk gün oturumu olan TYT Coğrafya sınavı sona erdi ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen TYT'de adaylar Coğrafya soruları çözdüler.

2019 YKS TYT'de Coğrafya sorusu çözen adaylar TYT Coğrafya sınavının kolay mıydı, zor muydu olduğunu tartışmaya başladı... Peki 2019 TYT'de TYT Coğrafya sınavı soruları kolay mıydı zor muydu?

Tüm yurt genelinde gerçekleştirilen YKS Temel Yeterlilik Testi derslerinden olan Coğrafya sınavına ait sorular cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

ÖSYM tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde Cumartesi günü düzenlenen YKS 1. oturum TYT derslerinden birisi olan ve 5 soru sorulan Coğrafya bölümüne ait sorular ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. 

Sınavda adaylara Coğrafya testinden 5 soru soruldu.Bir çok aday şimdi 2019 TYT Fizik sınavının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor.

YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2019 TYT Coğrafya sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.. Sınava giren tüm adaylara kamupersoneli.net olarak geçmiş olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Yorumlar (17)
Merve Koç 5 ay önce
Bu ne biçim bi sınavdı ya türkçe de 5 şik arasında kaldım ha sosyal ha türkçe ikisi de okuduğunu anlama fenden emin olduğum sorular hepsi yanlış çıktı matematiğin de Allah belasını versin
Hakki acar 5 ay önce
Erezyon mu heyelan mı yurttaşlar
Doğan 5 ay önce
Umman mı Kuveyt mi ?
İbrahim 5 ay önce
Umman doğru cevap
Merve 5 ay önce
17 yaşla ilgili bi soru vardı yaş ortalamasi 17 ise bu ülke nasıldır fln
Merve 5 ay önce
17 yaşla ilgili bi soru vardı yaş ortalamasi 17 ise bu ülke nasıldır fln
Ercan 5 ay önce
Nüfuz artış hızı fazla olacaktı
Ercan 5 ay önce
Nüfus artış hızı fazla olacakti
Zehra 5 ay önce
Ne kolay ne zor. .
Zehra 5 ay önce
Ne kolay ne zor. .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın