2018 TUS İlkbahar Değerlendirme Raporu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2018-TUS İlkbahar Değerlendirme Raporunun yayımlandığı ifade edildi.

2018 TUS İlkbahar Değerlendirme Raporu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2018-TUS İlkbahar Değerlendirme Raporunu yayımladı.

14 Kasım 2018 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) web adresi üzerinden erişime açılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2018-TUS İlkbahar Değerlendirme Raporuna alt kısımdan erişim sağlayabilirsiniz.

TUS NEDİR?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ya da Tıpta Uzmanlık Sınavı (kısaca TUS), Türkiye sınırları içerisinde düzenlenen ve tıp fakültesi mezunlarının girdiği uzmanlık eğitimi için zorunlu olarak bir branş seçme sınavı olarak tabir edilir.

Ayrıca her yıl Eylül ve Nisan aylarında 2 defa olmaktadır. ÖSYM’nin Türkiye geneli için Ankara, İstanbul ve İzmir‘de yaptığı sınavdır ve ayrıca 2012 yılı öncesinde ise TUS'un sadece öncesinde Ankara’da yapıldığı bilinmektedir...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:00
YORUM EKLE