Genel

Büyükşen çifti cinayetinde detaylar ortaya çıkıyor! Hamileyim yalanıyla adresi öğrenmiş!

Tüm Türkiye’nin konuştuğu Büyükşen çifti cinayetinde çok önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada cinayetin katillerin yanlış eve girmesi sonucu işlendiği belirtilmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından tutuklanan Esra Taş’ın adresi, “Hamileyim” diyerek öğrendiği ortaya çıktı.

Esra Taş’In aynı mahallede oturan Zekeriya Okşen’i arayarak, “’Ben Hüseyin’den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona ulaşmam gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?” demesi sonucunda Okşen’in adresi tarif ettiği öğrenildi.

Cinayetin çözülmesi için özel ekip kurulmuştu. Geçtiğimiz hafta Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve Zekeriya Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen’in de aralarında olduğu 25 kişi gözaltına alınmış WhatsApp görüşmeleri de incelenmişti.

KATİL ADRESİ KARIŞTIRMIŞ

Yapılan sorgulama sonucunda Esra Taş’ın öldürülen Büyükşen çiftinin evine 500 metre uzaklıktaki komşularının oğlu Hüseyin K’nın eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı.

Başdemir, kiralamış olduğu 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırarak Hüseyin K’nın ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdüğü belirtildi.

ANKARA’DA YAKALANDI

Cinayet şüphelilerinden biri olan Afganistan uyruklu Hamidullah A, dün gece Ankara’da yakalandı. Çumra’da çiftçilik yapan Abdullah Başdemir’in çiftliğinde çoban olarak çalıştığı ve cinayetten birkaç gün sonra da kentten ayrıldığı ortaya çıktı.

Polis, diğer şüphelinin de yakalanması için çalışmalara devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir