300 Koyun Başvuru Sonuçları Bekleniliyor! 300 Koyun Ne Zaman Dağıtılacak?

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından verilecek olan 300 koyun başvuru işlemleri tamamlandığı biliniyor. Söz konusu çok sayıda vatandaşın rağbet gösterdiği 300 koyun başvuruları da belli oldu. Peki, köyüne dönen vatandaşların alabilecekleri 300 koyun başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 300 koyun başvuru şartları neler? İşte detaylar...

EKONOMİ 26.03.2018, 15:45
300 Koyun Başvuru Sonuçları Bekleniliyor! 300 Koyun Ne Zaman Dağıtılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafından açıklanan ve devlet destekli olarak köyüne dönen kişilere verilecek 300 koyun projesinin tüm detaylarını sizler için açıklıyoruz. Söz konusu Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), 300 koyun projesine başvuru işlemleri tamamlandı ve vatandaşlar başvurularını tamamladı.

Diğer yandan en az 1666 ürecitinin dahil edileceği ifade edilen 300 koyun projesinin diğer önemli detaylarının öğrenilmesi adına sorgular yapılmaya başlandı. Pekş 300 koyun başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 300 koyun başvurularına göre koyunlar ne zaman dağıtılacak?

TİGEM 300 KOYUN PROJESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu köyüne dönüş yapanlar 300 koyun projesinden yararlanmak isteyenlerde bulunması gereken şartlar ise; Üretim yapılacak yerlerin mera alanları, kaba yem üretilebilirliği, hayvan varlıkları, cinsiyet ve yaşı (genç çiftçi önemli husus), hayvan barınağına sahip olması, halen hayvancılıkla uğraşıyor olması gibi kriterler göz önüne alınarak değerlendirmeler yapılacağı ifade edildi.

PROEJ İLE ALAKALI ÖNEMLİ DETAYLAR

TİGEM söz konusu proje kapsamında Ziraat Bankası ile sözleime imzaladı ve yetiştiricilere 300 başa kadar küçükbaş hayyvanı ücret karşılığında satabilecek.

Kurum tarafından bakım, beslenme ve hayvan sağlığı masrafları için avans verilecek. Doğacak kuzuların alımları garanti altına alınacak ve taban alım fiyatı önceden belirlenmiş olacak. Söz konusu hayvanların alımı için başvurular TİGEM'in internet sitesi üzerinden www.tigem.gov.tr alınmıştı. Bununla beraber projeye göre üretim süreçleri, yetiştiricilere bakım ücreti ve sigorta bedeli avans olarak sunulacak. Sözleşme imzalanacak yetiştiricilerde kendi işletmelerinde TİGEM tarafından eğitim imkanları sağlanacak. 

BAŞVURULAR YAPILDI! NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Konuyla alakalı olarak TİGEM'in resmi internet sitesinden başvuruların sona erdiği ve başvuru yerleri, istenilecek belgelerin yanı sıra genel hususların ilerleyen süreçte duyurlacağı ifade edildi. Vatandaşlar başvuru sonuçlarını merakla beklerken, kamupersoneli.net olarak başvuru sonuçlarını anlık olarak sitemizden ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (19)
aslan 2 yıl önce
bir kişiye 300 koyun vereceksin parası kimden çıkacak? 100 koyun ver daha çok ai̇le yararlansin
Saban kara 2 yıl önce
300 koyun nezaman verilecek
abdul baki arar 2 yıl önce
Allah devletimize zeval vermesin
Fatih 2 yıl önce
300 KOYUNU GERÇEK IHTIYAÇ SAHIPLERINE VERIN LÜTFEN KAYIRMACILIK OLMASIN, DAYISI OLANLARA DEĞIL IHTIYAC SAHIPLERINE VERIN
Hasan erooglu 1 yıl önce
Koyunlar nezaman dagıtılacak
Hamit 1 yıl önce
Bu 300 koyun projesi adı çıkan üreticiler hepsi alacak mi bunu merak ediyoruz
Osman yılmaz 1 yıl önce
300 koyun ne zaman verilecek
Saban kara 2 yıl önce
300 koyun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın