Bu Pazar Hava Durumu Nasıl Olacak? 29 Eylül Hava durumu

Pazar günü dışarı çıkacaklar için sabahları gündeme gelen ilk soru hava nasıl olacak? 29 Eylül Pazar günü hava durumu nasıl olacak? Sorularına sizler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde yanıt aradık. İşte meteorolojinin bugün ve yarın için hava tahminleri...

GÜNDEM 29.09.2019, 00:22 29.09.2019, 00:22
Bu Pazar Hava Durumu Nasıl Olacak? 29 Eylül Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün geçtiği son rapora göre hava sıcaklıklarının, bugün artacağı, kuzeydoğu kesimlerde biraz azalacağı ancak yarından itibaren ülke genelinde tekrar artarak hafta boyunca mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

28 EYLÜL CUMARTESİ

Ülkemizin doğusunda gök gürültülü sağanak yağış beklenirken Hava sıcaklığı Ardahan'da 6 dereceye kadar inecek. Diğer Bölgelerde ise parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. İstanbul'da hava sıcaklığı öğlen 25 akşam ise 17 derece, Ankara'da hava sıcaklığı öğlen 24 akşam 12 derece, İzmir'de ise hava sıcaklığı öğlen 28 akşam ise 17 derece olacak.

Doğu Karadeniz’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu geceden itibaren Artvin ve Rize'de etkili olması bekleniyor. Öte yandan Orta ve Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına etkili olması bekleniyor.

29 EYLÜL PAZAR

Pazar günü Doğu'da sağanak yağış bulutlu bir havaya bırakıyor. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu güneşli, diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak. İstanbul'da hava sıcaklığı öğlen 26 akşam ise 16 derece, Ankara'da hava sıcaklığı öğlen 25 akşam 12 derece, İzmir'de ise hava sıcaklığı öğlen 29 akşam ise 16 derece olacak.

Yorumlar (0)